Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition tanıtıldı! İşte özellikleri

ZTE şu dönemde dikkat çekmeyi muvaffak olan cihazlara imzasini atıyor. Yakın vakit evvel ZTE Axon 20 5G‘yi ekran altı kamera teknolojisine sahip evvel telefon olarak duyuran şirket, şimdi de ZTE Axon 20 5G Extreme Edition özelliklerini duyurdu. İşte telefon ile alakalı bilinenler:

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition değişik görünüyor

ZTE’nin bu tertemiz sürümünün normal sürümünden farklarına tek bakalım. Öncelikle Axon 20 5G modelinde telefonun art yüzü cam tek kaplama ile karşımıza çıkıyordu. tertemiz duyurulan Extreme Edition modeli ise bunun aksine yumuşak ve dayanıklı tek ten art surat ile bizleri karşılıyor. dahada şık tek görünüm galip gelen telefonun art yüzünün yanı sıra telefon, 12 GB RAM ile yükseltilmiş olarak geliyor.

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition ozellikleri-02

Bu iki ayrım dışında telefonun teknik nitelikleri normal sürüm ile paralellik gösteriyor. Telefonun ücreti ise 532 dolar olacak deniyor. başka teknik özelliklere de değinmeden geçmeyelim:

Telefonun, 1080 x 2460 piksel Full HD Plus çözünürlük sunan 6,92 ‘ OLED ekranı bulunuyor. Bunun yanı sıra ön tarafta 32 Megapiksellik tek ekran altı kamerası bulunuyor. Arkada ise anne kamera tarafında 64 Megapiksel karşımıza çıkıyor. 8 piksel ultra geniş açılı kamera, iki piksel makro kamera ve 2 piksel de derinlik sensörü bulunuyor.

MiFaovr tabanlı Android 10 işletim sisteminin yüklü olarak geldiği telefon 30W hızlı şarjı destekleyen 4.220 mAh tek bataryaya sahip. Snapdragon 765G ile gelen telefonun, tekrar ekranda gömülü parmak izi okuyucusu yer alıyor.

ekran altı kamera teknolojisine sahip evvel telefonSnapdragon 765GZTE AxonZTE Axon 20 5GZTE Axon 20 5G Extreme Edition özellikleri