Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı

YouTube video izleme için yeni özelliğini kullanıcılarla buluşturdu. Android cihazlarda “Abonelikler” kısmına getirilen yenilik, abone olunan kanalların videosunun izlenmesini kolaylaştıracak. Videolar burada listeleme işlemine alınacak. YouTube özellikleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

Daha önceden iOS kullanıcıları için getirilen özellik, Android kullanıcılarına da getirilmiş oldu. Bu özellik sayesinde abone olunan kanalların güncel videoları kolayca takip edilebilecek. Ayrıca yarım kalan videolar da unutulmadı.

YouTube video izleme özellikleri gelişiyor

Mobil cihazlarda yer alan “Abonelikler” kısmında, kullanıcıların abone oldukları kanallar listeleniyor. Burası için güncellemeyi Android cihazlara da ulaştıran Google, kullanıcıların daha kolay ve daha çok video izlemesini amaçlıyor. Bu kısma giren kullanıcılar 6 farklı seçenekle karşılaşılacak. Seçeneklere dokunulduğunda videolar filtrelenecek.

Bu 6 seçeneğin ilki “Tümü” olacak. Bu sekmede kullanıcının abone olduğu kanallardaki bütün videolar gösterilecek. Sıradaki sekme “Bugün” olacak. Bu sekmede de içinde olunan gün paylaşılan videolar izlenebilecek. Üçüncü seçenek ise “İzlemeye devam edin” olacak. Bu özellik sayesinde yarım kalan ve abone olunan kanalların videolarına kolaylıkla erişilecek. Geçmişte arama yapma zahmetine gerek kalmayacak.

youtube özellikleri

Dördüncü seçenek de “İzlenmeyenler” olacak. Burada kanallar tarafından yüklenen, ancak kullanıcının izlemediği videolar listelenecek. Beşinci sekmede ise “Canlı” videolar yer alacak. Anlık olarak gerçekleştirilen video etkinlikleri buradan bulunabilecek.

Son sekmede ise “Yayınlar” yer alacak. Bu noktada kanallar tarafından paylaşılan fotoğraf ve yazılar incelenebilecek. Dileyen kullanıcıların “Ayarlar” kısmından da “Videolar ve yayınlar” veya “Yalnızca videolar” filtreleme işlemleri yapılabilecek.

Yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YouTubeyoutube özellikleriyoutube video özellikleri

Kaynak :shiftdelete