Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yılın üçüncü çeyreğinde en çok satan telefon açıklandı!

Akıllı telefon pazarına bu sene tertemiz ve Bir hayli model eklendi. Samsung, Apple, Huawei, ve Oppo benzeri markaların yanında Bir hayli model karşımıza çıktı. Peki 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satan akıllı telefon modelleri hangisi oldu? İşte o telefonlar:

Üçüncü çeyrekte en çok satan akıllı telefon modelleri

Canalys’te yayımlanan rapora göre, pazarın öncüsü Apple oluyor ancak, dahada çok modeli listeye sokma ile alakalı Samsung ve Xiaomi başarısını alana koyuyor. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde dünyanın en iyi 10 akıllı telefonu listesine hakim var olan bu teknoloji devlerinin hangi yeni sezon modelleri oldu dersiniz?

en-cok-satan-akilli-telefon-modelleri-00

Öncelikle geçen sene Apple’ın ahenk gösteren fiyatlı olarak konumlandırılan modeli var olan iPhone 11, listenin birincisi oluyor. 16 milyon ile dikkat çeken iPhone 11’i ise iPhone SE 2020 modeli takip ediyor. 10 milyonun belli tek süre üzerinde satışa ulaşan bu model, minik telefon sevenleri etkilemeyi muvaffak olmuş duruyor.

Üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada Samsung yerini alıyor. Sırasıyla Galaxy A21s, Galaxy A11 ve Galaxy A51 modelleriyle listeye ismini yazdıran Samsung, sekizinci sırada A31 ve onuncu sırada da karşımıza Galaxy A01 Core modeli ile çıkıyor.

Xiaomi de listeye üç modelini sokmayı başarıyor. Altıncı, 7. ve dokuzuncu sıradan listeye katılan Çin merkezli teknoloji devi, sırasıyla Redmi Note 9/ Redmi 10x 4G, Redmi 9 ve Redmi 9A modelleriyle dikkat çekmiş.

Tabloda da görüldüğü benzeri birinciliği tekrar kimseye kaptırmayan iPhone 11, hali hazırda sevilen ve en çok seçenek edilen modeller arasında yer alıyor. Özellikleriyle ailenin başka azalarından çok da hatri sayilir büyüklükte farklılıklara sahip olmayan iPhone 11, kullanıcı tarafından tam not almış benzeri duruyor.

A31akıllı telefonakıllı telefon modellerien çok satan akıllı telefon modellerien çok satan telefonlarGalaxy A01 Coregalaxy a11Galaxy A21sGalaxy A51iPhone se 2020Redmi 9Redmi 9ARedmi Note 9/ Redmi 10x 4G