Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yerli otomobil için bir sevindirici haber daha!

27 Aralık bugünü tanıtımı gerçekleştirilen yerli otomobil amaciyla çalışmalar bütün hızıyla ayni ritimde devam ediyor. 2022 seneninde yollara çıkması beklenen otomobilin üretileceği fabrika amaciyla ÇED raporunun müspet sonuçlandığını ve taban etütlerinin gerçekleştirilerek asagi yapı işlemlerinin tamamlandığını size duyurmuştuk.

Yerli oto yatırım teşvik dokümanı aldı!

ÇED müspet raporunun derhal peşinden Türkiye’nin Otomobili girişim Grubu bu erken de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu. Fabrikanın imalat kapasitesi senede 175 bin adet olacak ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs ile birlikte toplamda 22 milyar liralık tek yatırım olacak.

Fabrika hizmete geçtiğinde direk dört bin, endirekt olarak 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. Avrupa’nın evvel ananesel olmayan elektrikli araç imalat tesisi olacak. Geleneksek olmayan: rastgele tek içten yanmalı araç imalatı gerçekleştirilmiyor.

Yerli oto tanıtım etkinliğinde duyurulduğu benzeri evvel olarak C segmentinde SUV imalatı gerçekleştirilecek. izleyen senelerde tekrar Tamamiyle elektrikli olan C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV modellerinin kullanıcılar ile buluşturulması planlanıyor.

toggyatırım teşvik belgesiYerli Otomobil