Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yerli otomobil fabrikası temel atma tarihi belli oldu!

27 Aralık 2019’da tanıtılan ve 2022’de yollara çıkması beklenen yerli otomobilin üretileceği fabrikanın kurulumu amaciyla yapılan hazırlık sürecini bütün detaylarıyla size aktarmıştık. uzunca müddettir beklenilen havadis endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi ve yerli oto fabrikası esas atma tarihi açıklandı.

Yerli oto fabrikası esas atma tarihi belli oldu!

Bakan Varank, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 18 Temmuz 2020 bugünü 17:30’da Gemlik, Bursa’da gerçekleştirilecek var olan tek etkinliği işaret etti. Yapılan paylaşımda fabrika arazisinin yer alması türk mali oto esas atma merasimi olduğunu gözler önüne serdi.

Elde edilen bilgilere göre corona virüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda konuk merasimde yer alacak. Temelin atılmasının ardından TOGG yerli oto imalatı amaciyla Gemlik’te belirleme edilen arazide inşaata başlayacak.

Li-on pillerden güç alan türk mali otomobil, 300 km+ ve 500 km+ olmak üzere iki değişik menzil seçeneği sunuyor. türk mali oto SUV olarak iki değişik motor seçeneği ile piyasaya çıkacak olsa da, her şey yolunda giderse 2030 seneye civarindan 5 modele ulaşılacak. Bu sayede SUV’dan başlayan ve Sedan’dan MPV’ye civarindan uzanan geniş tek mahsul gamına ulaşılacak.

Türkiye’nin oto girişim Grubutoggtogg fabrika esas atma törenitogg fabrikası