Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yeni Panamera ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Alman spor otomobil üreticisi Porsche'nin 4 kapılı modeli olan Panamera, yenilendi! Yeni Panamera optimize edilen şasi ve kontrol sistemleri ile daha sportif ve aynı zamanda daha konforlu. Ayrıca otomobilin hibrit motorlu versiyonu da var...

Porsche, 630 hp Panamera Turbo S modeli ile sınıfında en iyi performansı sunma iddiasını başarıyla alana koyuyor. Model serisinin en ileri performanslı modeli var olan Panamera Turbo, evvelki modelinin performans değerlerini açık ara arkada bırakıyor. Porsche aynı zamanda, E-Performance taktiğini izleyerek 560 PS sistem güç çıkışı sunan, Tamamiyle tertemiz tek çekiş düzenine sahip Panamera 4S E-Hybrid modeli şarjlı elektrikli hibrit otomobilleri yelpazesine ekledi. Önceki hibrit modellerle kıyaslandığında, Tamamiyle elektrikli menzil yüzde 30’a civarindan artırıldı.

3 SANİYEDE 100 KM/S HIZ!

Panamera Turbo S, içten yanmalı motora sahip evvelki amiral gemisi Turbo modele mukayese et 80 PS dahada çok güç ve 50 Nm dahada çok tork sunuyor.

Turbo S modeli Sport Plus modundayken 0 – 100 km/s hızlanmasını Yalnızca 3,1 saniye içinde tamamlıyor. Weissach’ta geliştirilen ve Zuffenhausen’da üretilen, evvelki modellerden bildik olunan dört litrelik V8 çift turbolu motor, otomobilin 315 km/s’lik maksimum hıza ulaşabilmesi amaciyla kapsamı geniş tek şekilde yenilenmiş. tesirli gücü asfalta kontrollü tek şekilde aktarabilmek ve dönemeç alma performansını en üst düzeye çıkarmak için, üç odalı havalı süspansiyon, Porsche etkin Süspansiyon idaresi (PASM) ve Porsche Tork Yönlendirme Sistemi Plus (PTV Plus) dahil olmak üzere balans sistemi Porsche canli Şasi denetimi (PDCC Sport) her tek model amaciyla ayrı olarak özelleştirilmiş ve optimize edilmiş.

“Nürburgring’in tertemiz rekorunun sahibi”

Yeni Panamera Turbo S, efsanevi Nürburgring Nordschleife pistinde test pilotu Lars Kern ile 7:29.81 dakikada tek turu tamamladı. toplaminda 20.832 kilometre var olan pist uzunluğunda bu süre “executive otomobiller” sınıfında tertemiz tek resmi rekor mananına geliyor.

Panamera GTS modelindeki V8 çift turbolu motor, güç sağlama odaklı olarak optimize edilmiş. tertemiz Panamera GTS 480 PS ve 620 Nm güç değerleriyle tek evvelki versiyonuna göre 20 PS dahada çok güç üretiyor. güç çıkışı, motor hız hududuna doğru devamlı olarak artış gösteriyor. Bu bakımdan, güç imalatı atmosferik motora sahip klasik spor otomobillerle benzerlik taşıyor. Asimetrik olarak konumlandırılmış art susturucuların bulunduğu tertemiz standart spor egzoz sistemi sayesinde ananesel V8 ses nitelikleri artık dahada çok ön plana çıkıyor.

Yeni Panamera ve Panamera dört yeni sezon modelleri artık dünyadaki bütün pazarlarda, evvelki modellerden bildik olunan 2,9 litre V6 çift turbolu motor ile donatılmış. 330 PS ve 450 Nm üreten otomobilin performansında tek farklık olmadı.

Şasi ve denetim sistemleri, bütün tertemiz Panamera modellerinde dahada sportif, aynı zamanda dahada konforlu tek karakter saglamak üzere yapılandırılmış. Bir takım sistemler sıfırdan uygulamaya koyulmuş. Örneğin, revize edilmiş Porsche etkin Süspansiyon idaresi (PASM) sönümleme konforunda ayrım edilebilir gelişmeler sağlarken, Porsche canli Şasi denetimi Sport (PDCC Sport) akım yalpa stabilizasyon sistemi beden stabilitesinin artmasını sağlıyor.

“54 kilometre elektrikli menzile sahip 4S E-Hybrid”

Porsche, tertemiz Panamera 4S E-Hybrid modeli ile dahada performans odaklı şarjlı hibrit model sunuyor. Sekiz vitesli, çift debriyajlı PDK şanzıman ve 440 PS güç üreten 2,9 litre V6 çift turbolu motora entegre edilmiş 100 kW (136 PS) elektrikli motorun akıllı kombinasyonu toplamda 412 kW (560 PS) değerinde tek güç çıktısı ve 750 Nm’lik toplaminda sistem torku sunuyor. Bu bakımdan, performans değerleri oldukça etkileyici: standart Sport Chrono Paket ile kombine edildiğinde, 0 – 100 km/sa hızlanması 3,7 saniyede tamamlanıyor. oto 298 km/sa maksimum hıza ulaşabiliyor. toplaminda batarya kapasitesi, optimize hücreler kullanan evvelki hibrit modellere mukayese et 14,1’den 17,9 kWh değerine yükseltilmiş ve dahada da randımanlı tek enerji kullanımı ele geçirmek amaciyla sürüş modları optimize edilmiş. 4S E-Hybrid, tam elektrikli modda WLTP EAER City’ye göre (NEDC: 64 km’ye kadar) 54 km’ye varan menzile sahip.

Yeni Panamera, Panamera 4, Panamera dört E-Hybrid, Panamera dört Executive yeni sezon modelleri Aralık ayında Türkiye’de Porsche Merkezleri’nde satışa sunulacak.

hibrit oto Porsche ülkemiz