Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yeni Nissan Micra’yı Renault geliştirecek ve üretecek!

Fransız otomotiv devi Renault ortaklığı bulunan Nissan'ın b segmenti otomobili Micra'yı yeni jenerasyonuyla birlikte geliştirecek ve üretecek. Bu sayede ittifak daha da güçlenecek ve maliyet açısından kârlı bir adım atılmış olacak.

Japon otomobil devi Nissan’ın İşletme Sorumlusu Ashwani Gupta hafta başında Fransız gazete Le Monde’ye yaptığı açıklamada, Micra’nın “lider-takipçi” stratejisinin tek örneği olduğunu belirtti.

AutoBlog’un haberine göre Renault’un Flins fabrikasında üretilen Micra’nın bu tesisteki üretimine 2024 seneninde nihayet verileceği belirtiliyor. Gupta, “Yeni kuşak Micra amaciyla Renault’u takip edeceğiz ve Renault’tan Micra modelimizi geliştirip, üretmesi amaciyla yardım isteyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Renault ve Nissan Daha önceki yöneticileri Carlos Ghosn’un masada bıraktığı perişan vaziyetleri ortadan temizlemek amaciyla tertemiz adımlar atıyor.  Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakının kurucusu Carlos Ghosn, Japonya’da gözaltına alındıktan ardindan Lübnan’a kaçmış ve kendisine baz alinarak var olan mali suçlamaları reddediyor.

İLGİLİ HABERRenault ve Nissan ortaklığı bozulmayacak!Renault ve Nissan ortaklığı bozulmayacak!

Japonya Lübnan Nissan oto