Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yeni BMW M5 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Bavyeralı üreticinin sportif otomobillerine verdiği seri olan M modellerinden olan 5 Serisi, makyajlandı. 4.4 litrelik V8 motora sahip olan otomobil 600 hp güç üretiyor ve 0'dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşıyor! Yeni BMW M5 ve Yeni BMW M5 Competition, Ağustos itibarıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni BMW M5 ve tertemiz BMW M5 Competition’ın kaputunun altında yarış otomobillerinden gelen efsanevi 4.4 litrelik V8 motor yer alıyor. tertemiz BMW M5, 6.000 devir/dakikada 600 at güç üretirken, tertemiz BMW M5’e göre yere 7 milimetre dahada yakın var olan tertemiz BMW M5 Competition ise 625 HP güç üretiyor. tertemiz BMW M5, 0’dan 100 km/s hıza Yalnızca 3.4 saniyede ulaşırken, tertemiz BMW M5 Competition ise 3.3 saniye benzeri tek müddette 0’dan 100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Her iki model de ürettikleri 750 Nm’lik torklarıyla sürücülere dudak uçuklatan tek performans sunuyor.

Otomobili dışarıdan gördüğünüzde ise tekrar tasarlanan farlar ve stoplar derhal dikkatinizi çekiyor. Ayrı olarak tek parça var olan ve markanın imzası diye adlandırılan böbrekler de dikkat çekiyor. bunun için ek olarak, tertemiz BMW M5’e has ikiz egzoz çıkışları otomobilin gücüne değin ipuçları verirken, hatri sayilir büyüklükte art difüzör art tasarımı tamamlıyor.

Yeni BMW M5 ve tertemiz BMW M5 Competition , her vakitkinden çok dahada sürücü odaklı tek kabin ve 12,3 inçlik merkezi ekranla geliyor. BMW M8’den ilham alan ortada konsoldaki iki tertemiz düğme gösterge paneli ve Head Up Display’deki çeşitli ayarlara dahada hızlı erişilebilmesine imkan sağlıyor.

Sürücünün motor, süspansiyon, araç direksiyonu ve M xDrive sistemi amaciyla değişik ayarlar seçebilmesini sağlayan kumandalare erişim dokunmatik ekran veyahut iDrive ile dahada da kolaylaştırırken, M çok işlevli araç direksiyonu simidindeki vites değiştirme kulakçıklarının yanındaki iki al rengarenk M1 ve M2 düğmesi ise menüler arasında hızlı devinim edilebilmesine imkan sağlıyor.

Yeni oto ağustos ayından bu yana Türkiye’de satışa sunulacak.

BMW oto ülkemiz