Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Yeni Android 11 emojileri belli oldu

Henüz dahada Android 11 Developer Preview sürümü dahi yayınlanmamışken Google, bu seneki tertemiz mobil işletim sistemi sürümü ile istikbal emoji örneklerini gündeme getirmişti. Kısa tek vakit evvel ise tertemiz Android 11 emojileri, Google tarafından paylaşıldı. tertemiz emojilerle birlikte tasarımında çeşitli değişikler yapılan emojiler de bulunuyor.

Google, tertemiz Android 11 emojileri ile alakalı paylaşım yaptı

Google’ın yayınladığı tertemiz emojilerde, dahada evvel olmayan örnekler civarindan tasarımında çeşitli değişikler yapılan emojiler de dikkat çekiliyor. En çok değişik renk tonlarındaki emojiler üzerinde duyrulmuş benzeri görünüyor.

Android 11 emojileri

Google’ın tasarım tarafındaki değişikleri arasında ise değişik kategoriler bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekenleri ise hayvan emojiler arasında yer alıyor.

Android 11 emojileri

Çok radikal değişikler olmasa da çeşitli tasarım düzeltmeleri ve iyileştirmeleri yapılmışa benziyor.

Android 11 emojileri

Bunların dışında insanlar, yüzler, hayvanlar, doğa, yemekler, içecekler, gezi, yerler, aktiviteler ve objeler olmak üzere Bir hayli değişik kategoride 120’ye yakın tertemiz Android 11 emojileri ile karşılaşmak mümkün oluyor.

Bunların dışında cinsiyet sembolleri tarafında da tertemiz seçenekler yer alıyor. Şu anne civarindan Android 11 sürümünün evvel beta sürümünde bütün bu emojiler yer almıyordu. Google, Yalnızca tespit edecek tertemiz emojileri beta sürecine dahil etmiş benzeri görünüyordu. Şimdi ise bütün tertemiz ve değiştirilen örnekler yayınlandı.

Android 11’in final sürümü ile birlikte bütün bu emojiler de kullanıma başlanacaktır. Beta zamani süresince hangi emojilerin kullanılmaya sunulacağı ile alakalı ise şu vakit amaciyla Google tarafından açıklanan net veriler bulunmuyor.

android 11Android 11 özellikleriAndroid 11 emojileriandroid 11 yenilikleriyeni android 11yeni android 11 emojileri