Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Xiaomi Mi 11, satış rakamıyla yine şaşırttı

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin en tertemiz amiral gemisi Mi 11, Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan dünyadaki evvel telefon olarak piyasaya sunuldu. ocakta ayının başında satışa çıkan akıllı telefon, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Bir hayli ülkede piyasaya çıkmamasına karşın 1 milyondan çok satarak bütün dikkatleri üstüne çekti. Satışa çıktığı vakit 350 bin rakamına ulaşan telefon, pro modeli amaciyla de beklenti oluşturdu. Ancak Xiaomi, tek evvelki telefonu Mi 10 5G‘den değişik olarak, standart sürümün yanına Mi 11 Pro‘yu duyurmadı. Bununla birlikte, tertemiz tek şuurlu modelin yakın tek tarihte gelmesi planlıyor. Bu yazıda tüm şuurlu modeller gibi, dahada iyi özelliklere ve tabiki dahada çok tek ücret etiketine sahip olması beklenen Mi 11 Pro‘dan ne bekleniyor sizler amaciyla derledik.

Şimdiye civarindan Bilinen Mi 11 Pro özellikleri

İlk olarak Mi 11 Pro’nun standart modelde olduğu benzeri 120 Hz yenileme hızına sahip 2K AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrı olarak Mi 11 Pro‘nun standart versiyon ile aynı ekran boyutuna sahip olacağı düşünülüyor.

Aynı vakitte Mi 11 Pro modelinde de standart modelde bulunan Snapdragon 888’in kullanılacağı öngörülüyor. kuvvetli işlemcinin yanı sıra Mi 11 Pro’nun 12GB‘a civarindan RAM ve 256GB depolama alanı barındıracağı argüman ediliyor.

Ek olarak Xiaomi’nin Mi 11 Pro amaciyla 512GB depolama alanıyla birlikte gelen 16GB RAM’e sahip versiyonunu duyurması olasiligi olduğunu da belirtelim.

Ortaya çıkan tek başka sızıntıya göre, Mi 11 Pro’nun 5000mAh pil kapasitesine sahip olacağı düşünülüyor. Öyle ki Mi 11’in 4600 mAh piline mukayese et bunun mühim tek artış olduğu söylenebilir. Standart versiyona oranla daha hızlı kablolu ve kablosuz şarj destekği birlikte gelmesi bekleniyor.

Ayrıca akıllı telefonun Quick Charge 5 desteğine sahip olmasını  da başka beklentiler arasında. bütün bu beklentilere ek olarak, telefonda yer alması muhtemel özelliklerin stereo hoparlörler, standart versiyonda olduğu benzeri kalp atış hızı tarayıcısı olarak iki katına çıkması koşul olan ekran içi parmak izi tarayıcısı, NFC, IR sensörü, Wi-Fi 6 ve Hem de Wi-Fi 6E olduğu düşünülüyor.

Mi 11 Pro’nun kamera tarafına baktığımızda ise alana atılan söylentilere göre Mi 11 Pro’nun dört art kamerası ve 120x zoom desteğine sahip olması bekleniyor. halkoyu tarafından yapılan tahminlere göre Mi 11 Pro’nun Mi 10 Ultra’ya eş tek kamera yapılandırmasına sahip olacağı düşünülüyor. Bu düşünceye göre ise Pro cihaz, 48MP anne kamera, 120x hibrit zoom getiren periskop mercek amaciyla OIS’li 48MP kamera, 12MP telefoto kamera ve 20MP ultra geniş kamera mananına geliyor.

Sonuç olarak Mi 11 Pro‘nun bahar tatilinden ardindan açıklanacağına değin söylemler bulunuyor. Bu da bu ayın sonundan evvel piyasaya sürülebileceği mananına geliyor. Tıpkı standart versiyonda olduğu gibi, telefonun küresel tek çıkış yapmadan evvel Çin’de tanıtılması bekleniyor.

Son olarak Xiaomi Mi 11‘i dahada yakından görmek isterseniz aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

akıllı telefonxiaomixiaomi mi 11Xiaomi Mi 11 Pro