Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Xiaomi Mi 10 Pro, amiral gemisi cihazlarla yarışamadı!

Xiaomi’nin en tertemiz amiral gemisi telefonu donanım noktasında olduğu civarindan kamera amaciyla de iddialıydı. art kamera amaciyla bu iddiasının haksız olmadığını söyleyebiliriz. Mi 10 Pro art kamerası DxOMark’ta Oppo Find X2 Pro ile birlikte 3. sırada yer alıyor. ama ön kameraya bakıldığında, Xiaomi Mi 10 Pro DxOMark puanı ile sınıfta kaldı.

Xiaomi Mi 10 Pro ön kamerası DxOMark skoru ile beklentileri karşılayamadı

Şirketin amiral gemisi cihazı, geçtiğimiz günlerde açıklanan Haziran ayının en iyi AnTuTu puanına sahip telefonları arasında yer alıyordu. Donanım tarafıyla kullanıcılarını hoşnut eden telefon, art kamerasında da başarılı olmuştu. ama ön kameraya gelindiğinde beklentiler boşa çıktı diyebiliriz.

Ön kamera amaciyla Xiaomi Mi 10 Pro DxOMark puanı 83 olarak açıklandı. Bu skor, rakip firmaların amiral gemisi telefonlarıyla kıyaslanabilecek seviyede değil. Cihazın ön kamera puanı, Samsung’un orta segment cihazı Galaxy A71 ile aynı oldu. Bu alanda Huawei P40 Pro, 103 puanla dorukta yer alırken, iPhone 11 Pro Max‘in puanı 92, Samsung Galaxy S20 Ultra‘nın puanı da 100 oldu. başka cihazların test sonuçlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10 Pro ön kamera DxOMark

Xiaomi Mi 10 Pro ön kamera DxOMark puanının açıklanmasının derhal peşinden esas özelliklerine tekrar göz atalım. Telefonun ön tarafında, HDR desteğine sahip 20 Megapiksel çözünürlükte tek kamera kullanılıyor. f/2.0 diyafram değerine sahip ön kamera ile 1080p 30 FPS video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

Xiaomi Mi 10 Pro nitelikleri ve ücreti belli oldu

Xiaomi Mi 10 Pro nitelikleri ve ücreti belirlendi

Hakkında Bir hayli sızıntının çıktığı Xiaomi Mi 10 Pro nitelikleri de bu lansmandan ardindan netlik kazandı. Ayrı olarak etkinlikte Xiaomi Mi 10 Pro ücreti da açıklandı…

dxomarkxiaomiXiaomi Mi 10 Pro ön kamera DxOMark puanıxiaomi mi 10 pro dxomark