Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Xbox Series X performansı için heyecanlandıran iddia

PlayStation 5 tanıtımı heyecanla beklenirken Microsoft’un rakip oyun konsolu için de beklentiler tavan yapmış durumda. Ezeli rakibiyle sıkı bir rekabet içerisinde olması gereken Xbox Series X için heyecanlandıran bir iddia ortaya atıldı.

Bu iddiayı David Springate isimli bir geliştirici Xbox ile yaptığı röportajda ortaya attı. Dirt 5 oyununun geliştiricilerinin başında olan Springate önceden konsol hakkında verdiği bilgilerle tanınıyor.

Xbox Series X için heyecanlandıran açıklama

Dirt 5 oyununun geliştiricisi Xbox resmi sitesiyle yaptığı röportajda konsoldaki SSD ile ilgili konuştu. Konsoldaki performanstan bir geliştirici olarak çok memnun olduğunu aktaran Springate, oyunlarda yüklenme süresinin neredeyse olmadığını belirtti. Depolama biriminin yavaşlığı nedeniyle oyunların yüklenme süreleri oyuncuları çileden çıkartabiliyordu, eğer geliştiricinin söylediği doğruysa Xbox Series X bizi büyük bir yükten kurtaracak.

xbox series x teknik özellikler

Kağıt üzerinde PlayStation 5’in SSD’si daha hızlı, fakat Sony’den veya diğer kaynaklardan PS5’deki SSD’nin hızıyla ilgili bir deneyim raporu görmedik. Bugün tanıtılacak olan konsol ile ilgili birçok bilgi açığa çıkmış olacak ve performansıyla ilgili daha fazla bilgi edineceğiz.

David Springate yeni Xbox’taki depolama biriminin hızının çok farklı bir seviye olduğuna dikkat çekti, kendisi sıradan bir bilgisayar SSD’sinden çok daha iyi bir performans yakaladığını söylüyor. Hızlı depolama birimlerinin bir diğer avantajı ise oyunlarda dokuların daha hızlı yüklenebilmesi olabilir. Çünkü yavaş disklerde oyuna girdikten birkaç saniye sonrasına kadar detaylar yüklenmeyebiliyor.

Sizce Xbox’ın amiral gemisi performans konusunda rakibini alt edebilecek mi?

Dirt 5microsoftoyun yükleme süresiPlaystation 5ps5 tanıtımssdxbox onexbox series xxbox series x teknik özellikleri

Kaynak :shiftdelete