Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

WhatsApp’ta reklam gösterme yeniden Facebook’un gündeminde

Facebook, önümüzdeki yıllarda WhatsApp'ta reklam yayınlamayı yeniden gündemine aldı.

2014 seneninde 19 milyar dolar ödeyerek WhatsApp’ı satın alan Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in, bu parayı uygulamada reklam göstererek çıkaracağı konuşuluyordu.
Geçtiğimiz sene mayıs ayında Facebook Pazarlama Zirvesi’nde izahlar yapan şirket,  2020 yılından itibaren WhatsApp vaziyetler bölümünde reklam gösterileceğini resmi olarak evvel kez açıklamıştı.

KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERDİ
WhatsApp her ne civarindan Yalnızca vaziyetler bölümünde reklam göstereceğini açıklasa da bugüne civarindan sade ve reklamsız arayüzüyle basit tek kullanıcı deneyimi sunan uygulamaya reklam istikbal olması, oldukça hatri sayilir büyüklükte tepkilerin gelmesine neden oldu.
FACEBOOK, REKLAM GÖSTERMEKTEN VAZGEÇTİ
Facebook, dahada ardindan gelen tepkiler hasebiyle WhatsApp uygulamasında reklam göstermekten vazgeçti. Ayrı olarak WhatsApp reklamları amaciyla şirketin kurduğu ekibin de dağıldığı söylendi.

REKLAM İŞİ YENİDEN FACEBOOK’UN GÜNDEMİNDE
Yeni gelen bilgiye göre ise Facebook, WhatsApp’ta reklam gösterme planlarından Daha vazgeçmiş değil. mevzu ile alakalı İzah yapan tek Facebook sözcüsü, WhatsApp’ın vaziyetler bölümüne ek edecek reklamların, şirket amaciyla tek fırsat olduğunu açıkladı.
Şirket, kullanıcılara hangi tür reklamlaırn gösterileceğini kesinlestirmek amaciyla ise kullanıcıların Facebook ve WhatsApp hesaplarını eşleştirecek.
Facebook’un mesajlaşma uygulamalarını birleştirme planlarından dahada evvel size bahsetmiştik. Başka bir deyişle WhatsApp reklamları; Instagram, Messenger ve WhatsApp mesajlaşma uygulamalarının birleştirilmesinden ardindan gösterilecek.

UZUN seneler ALABİLİR
Uzmanlara göre Facebook’un mesajlaşma platformlarını birleştirmesi yıllar alabilir. bu yüzden WhatsApp’ta uzunca tek vakit dahada reklam gösterilmesi beklenmiyor. ama tekrar de Facebook, kararını hızlı tek şekilde değiştirerek kullanıcılara sürpriz yapabilir.
Instagram: @eshteknoloji