Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

WhatsApp’a üç yeni özellik birden geliyor!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yenilik içeren güncellemeleri kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. İşte WhatsApp'ın yakında kullanıma sunacağı yeni özellikler...

WhatsApp, hazırladığı tek blog yazısı ile kullanıma sunacağı tertemiz nitelikleri açıkladı. Whatsapp, uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak ve uygulama içi problemleri dahada hızlı çözmek yerine Android ile İOS kullanıcıları amaciyla üç tertemiz kalite dahada ekleyecek.

KARE KOD İLE ARKADAŞ EKLEME

WhatsApp’ta yakında QR kod ile kişi eklenebilecek. Bu kalite sayesinde QR kodlar, kullanıcıların telefon numaralarının kaydedilme ihtiyacını ortadan kaldıracak. Zira WhatsApp, bu kodlar sayesinde kişilerinize tertemiz tek tanesini otomatik olarak ekleyecek.

KONFERANS ÖZELLİĞİNDE İYİLEŞTİRME

Son dönemde en çok kullanılan özelliklerin başında gelen konferans özelliğinde de iyileştirmeye gidiliyor. WhatsApp’ta 8 kişinin aynı anda video konferans yapabilmesinin önünü açtı. Bu kalite üzerinde çalışmalarını sürdüren geliştiriciler, artık istenilen kullanıcının ekranını büyütmenize imkan tanıyacak.

HAREKETLİ ÇIKARTMALAR

WhatsApp’ın Android beta sürümünde etkin devinim eden çıkartmalar özelliğinin göründüğünden bahsetmiştik. WhatsApp’ın izahlarına göre bu kalite artık hazır ve etkin edileceği bugünü bekliyor. tek hasbihal esnasında etkin devinim eden çıkartmalar gönderebileceğiniz bu özellik, WhatsApp deneyiminize mühim tek yenilik kazandırmış olacak.

Android uygulama video konferans WhatsApp