Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

WhatsApp’a onay vermeyen mesaj alamayacak!-haberini oku

2021 yılının başlarında dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın duyurduğu gizlilik sözleşmesi global manada mesele yaratmıştı.

Birçok ülkeden hükümet adamlarının da bu sözleşmeye karşı çıkmasının derhal peşinden şirket sözleşmenin yürürlüğe konmasını 15 Mayıs 2021’e ertelemişti. bu erken ise 15 Mayıs’tan ardindan saklılık sözleşmesini onaylamayanları neler beklediğini WhatsApp açıkladı.

WhatsApp saklılık sözleşmesini onaylamayanları ne bekliyor?

Genel olarak duyuruların bulunduğu WhatsApp Blog sayfasında bulunan izaha göre, 15 Mayıs’tan bu yana hiçbir kullanıcı hesabı silinmeyecek ve WhatsApp’ın işlevselliği Tamamiyle ortadan kaybolmayacak. durum hakkındaki mühim verileri sizler amaciyla topladık. İyi seyirler.

iOS‘da sohbetinizi yedeklemek için: https://bit.ly/3fAcY4z

Android‘de sohbetinizi yedeklemek için: https://bit.ly/33LeGuf

Ancak kullanıcılar amaciyla WhatsApp sözleşmesi bildirimi belli tek vakit ardindan kalıcı vaziyete gelecek ve onaylamayanların uygulamaları kısıtlanacak. Bu kısıtlama dahilinde sohbet listesine erişilemeyecek, ama gelen telefon ve görüntülü aramalar cevaplanabilecek. aynı zamanda bildirimler açık olduğu taktirde gelen mesajlara yanıt verebilecek ve cevapsız çağrılar art aranabilecek. ani çok hafta nihayetinde ise ileti ile görüntülü veyahut sesli arama işlevleri Tamamiyle kapatılacak.

Daha döneminden evvel sözleşmeyi onay etmeyenlerin hesabının silineceğini açıklama eden WhatsApp başka mesajlaşma uygulamalarına hatri sayilir büyüklükte tek kullanıcı kitlesinin geçmesine neden olmuştu. tertemiz izahta hiçbir kullanıcı hesabının silinmeyeceğinin altını çizen şirket, aslında kullanıcıya iki seçenek sunuyor.

Sözleşmenin onay edilmesi veyahut sohbetlerinizi Android veyahut iOS’da kullanılabilir başka mesajlaşma programlarına aktarma seçeneği sunan WhatsApp, hesaba ait tek rapor indirmek isteyene de bu seçeneği sunacak. Bu izahın derhal peşinden şirketin istikbal tepkilere karşı nasıl tek karşılık vereceği heyecan ediliyor.

whatsappWhatsApp saklılık sözleşmesi

2021 yılının başlarında dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın duyurduğu gizlilik sözleşmesi global anlamda sorun yaratmıştı.

Birçok ülkeden devlet adamlarının da bu sözleşmeye karşı çıkmasının ardından şirket sözleşmenin yürürlüğe konmasını 15 Mayıs 2021’e ertelemişti. Bugün ise 15 Mayıs’tan sonra gizlilik sözleşmesini onaylamayanları neler beklediğini WhatsApp açıkladı.

WhatsApp gizlilik sözleşmesini onaylamayanları ne bekliyor?

Genel olarak duyuruların yer aldığı WhatsApp Blog sayfasında yer alan açıklamaya göre, 15 Mayıs’tan itibaren hiçbir kullanıcı hesabı silinmeyecek ve WhatsApp’ın işlevselliği tamamen ortadan kaybolmayacak. Durum hakkındaki önemli bilgileri sizler için topladık. İyi seyirler.

iOS‘da sohbetinizi yedeklemek için: https://bit.ly/3fAcY4z

Android‘de sohbetinizi yedeklemek için: https://bit.ly/33LeGuf

Ancak kullanıcılar için WhatsApp sözleşmesi bildirimi belli bir süre sonra kalıcı hale gelecek ve onaylamayanların uygulamaları kısıtlanacak. Bu kısıtlama dahilinde sohbet listesine erişilemeyecek, ancak gelen telefon ve görüntülü aramalar cevaplanabilecek. Aynı zamanda bildirimler açık olduğu taktirde gelen mesajlara yanıt verebilecek ve cevapsız çağrılar geri aranabilecek. Birkaç hafta sonunda ise mesaj ile görüntülü veya sesli arama işlevleri tamamen kapatılacak.

Daha öncesinde sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesabının silineceğini açıklayan WhatsApp diğer mesajlaşma uygulamalarına büyük bir kullanıcı kitlesinin geçmesine neden olmuştu. Yeni açıklamada hiçbir kullanıcı hesabının silinmeyeceğinin altını çizen şirket, aslında kullanıcıya iki seçenek sunuyor.

Sözleşmenin kabul edilmesi ya da sohbetlerinizi Android veya iOS’da kullanılabilir diğer mesajlaşma programlarına aktarma seçeneği sunan WhatsApp, hesaba ait bir rapor indirmek isteyene de bu seçeneği sunacak. Bu açıklamanın ardından şirketin gelecek tepkilere karşı nasıl bir karşılık vereceği merak ediliyor.

whatsappWhatsApp gizlilik sözleşmesi

Kaynak :shiftdelete