Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Watch Dogs 2 ücretsiz oldu! Ubisoft çöktü

Merakla beklenen etkinliğin ardından Watch Dogs 2 oyununun ücretsiz olmasıyla Ubisoft çöktü. Oyuncuların kütüphanesine oyun eklemek için kullandığı uPlay hizmetine an itibariyle erişilemiyor. Tahmin ediyoruz ki oyunu ücretsiz almak isteyenlerin yoğun ilgisi sonucu bu kesinti yaşanıyor.

Hesaplarına giriş yapmak isteyenler bir uyarı ile karşılaşıyor, uyarı Ubisoft sunucularının meşgul olduğunu söylüyor.

Watch Dogs 2 ücretsiz oldu, Ubisoft çöktü

Ubisoft’un bugün yapılan tanıtım yayınına katılanlara ücretsiz olarak Watch Dogs 2 verileceği duyurulmuştu. Duyurunun ardından canlı yayına katılanlar oyuna ücretsiz olarak sahip oldu. Tahmin ettiğimiz gibi oyunu ücretsiz edinmek isteyenlerin siteye yüklenmesi sonucunda sunucularda yoğunluk oluştu. Dünya genelinde siteye erişimde zorluk yaşanıyor.

uPlay hesabına giriş yapmak isteyenler servislere erişilemediğine dair bir uyarı ile karşılaştı.

ubisoft çöktü

Oyun 2016 yılının sonunda çıkış yaptığında büyük etki yaratmıştı. İlk oyunun ardından sadık kalan başarı kısa sürede oyun gündemine çığ gibi düştü. Çoklu platform desteğine sahip oyunun konsepti bir hacker olmak ve aksiyon dolu hikayeyi takip etmek. Oyunun çıkışından neredeyse dört yıl geçti ve oyunun artık gözden çıkarılabilecek bir hal aldığını söyleyebiliriz. Platforma olan ilgiden sonra Ubisoft çöktü fakat bu durumun birkaç saat içerisinde düzeleceğini umuyoruz.

ücretsiz olduücretsiz oyunepic gamesubisoftubisoft çöktüuplay oyunwatch dogswatch dogs 2

Kaynak :shiftdelete