Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

VIA X20 ile mobil fotoğrafçılık deneyimi

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen sosyal medya paylaşımları ve mobil fotoğrafçılığa olan ilgi, gün geçtikçe artıyor. Cep telefonlarımızın fotoğraf çekme kapasitesinin gelişmesi ve güçlenmesiyle de telefonlarımızla ciddi anlamda fotoğrafçılık yapmak artık mümkün.

En nihayet teknolojilere sahip Casper VIA X20, resimcilik potansiyelinizi alana çıkarırken, Bir takım ipuçları da hatri sayilir büyüklükte önem taşıyor. Casper VIA X20’de suni zekânın desteklediği dört kamera bulunmakta. F/1.8 diyafram açıklığı, SONY IMX586 Sensor, 6PLens PDAF 0.1s ile desteklenen bu dört kamera ile canlı, rengarenk ve ayrıntılı fotoğraflar çekilebiliyor. 120 derece geniş açılı 8 megapiksel kamerası ile görünüm ve kalabalık fotoğrafların detaylarını yakalayabiliyorsunuz. Makro çekim ile üç santimetre civarindan uzaktan bütün teferruatları çok net görebiliyor, portre modunda ise çevresi flulaştırıp, Yalnızca odağınıza kilitlenebiliyorsunuz. VIA X20’nin 25 megapiksel çok çözünürlüklü selfie kamerası ile dahada parlak selfieler, dahada net video görüntüleri, bokeh modu efektli orijinal kareler yakalamanız mümkün.

@istanbul’un X20 Fotoğrafları
Şehrin bütün güzelliklerini takipçileriyle paylaşan Instagram’ın sevilen resim hesabı @istanbul da mobil resimcilik ile alakalı Casper VIA X20 telefonunu deneyimledi. “Şehre tekrar bak” projesi kapsamında birbirinden iyi İstanbul karelerini paylaşan hesap, Bir hayli takipçi tarafından alaka gördü.

Sizler de kaliteli fotoğraflar paylaşmak istiyorsanız telefonunuzun kamera özelliklerinin iyi olması civarindan ani çok sade ipucunu da aklınızda tutmanızda yarar var. mercek temizlenmeden yapılan resim çekimleri, beklenen neticesi vermiyor. yoksun ziya girmesi, bulanıklık, nefes renkler benzeri kabul görmeyen neticelerden kaçınmak amaciyla her çekimden evvel lensinizi netlikle silin.

Fotoğraf çekme sayısında rastgele tek kısıtlamaya gitmeyin, tek pozu mümkün olduğunca çok çekin. İyi tek resimci çektiği karelerden en doğru olanını seçip ayırabilmeli.

Fotoğraf çekmeden derhal evvel yapmanız koşul olan en mühim adım odaklamadır. Bu istediğiniz alanın keskin ve net çıkması amaciyla İhtiyaç duyulan var olan evvel şarttır. gsm telefonu ile odaklama uygulamak amaciyla odak uygulamak istediğiniz noktaya dokunarak istediğiniz alanı netleştirmiş olacaksınız.

Doğru odaklama civarindan iyi tek kompozisyon oluşturmak da önemlidir. Üçler kaidesi en kullanışlı kompozisyon oluşturma tekniğidir. dahada dengeli fotoğraflar amaciyla kadrajı hayali yatay ve dikey iki hatla bölün. dahada ardindan konunuzu bu çizgilerin kesiştiği noktalara getirin. Çoğu cihazlarda ayarlar üzerinden ekrana tek ızgara yerleştirebilir, böylelikle kompozisyonu ayarlayabilirsiniz. Başlangıç seviyesi kullanıcılar amaciyla ızgarayı açık bırakmak doğru tek karar olacaktır.

Telefonunuzu Sabit Tutun: resim çekimi yaparken net tek resim ele geçirmek istiyorsanız kullandığınız cihazı sabit tutmanız çok önemlidir. Bulanık resimlerden kaçınmak amaciyla telefonunuzu iki elinizle tutmalı, sabit tek yere koymalı veyahut tripod kullanmalısınız. Ayrı olarak tripod kullanırken zamanlayıcıyı açmayı unutmayın.

Casper VIA X20 ile tanışmak ve dahada çok bilgi almak amaciyla https://www.casper.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

CASPER VIA X20 ÖZELLİKLERİ:

Ekran: 6,53′ FHD+ sonsuz ekran
Ekran parlaklığı: 400 NIT
İşlemci: MTK Helio P70 2.1Ghz+2.0 Ghz 8 çekirdekli
Grafik işlemci: Mali-G72 MP3
Hafıza: 128GB Dahili hafıza / 6GB RAM LPDDR4x
Artırılabilir hafıza: 512 GB
Kamera MP: Arka: 48+8+2+2 megapiksel Ön: 25 MP
Wi-fi: Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
İşletim sistemi: Android 10
Batarya: 4.510 mAh
Ağırlık: 190 gr.
Boyut: 163.73 * 77.1 * 8.8mm
Renk seçenekleri: Premium Mavi