Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Uygun fiyatlı Galaxy Z Flip Lite ile ilgili yeni iddia

Katlanabilir telefon piyasasındaki rekabetin artmasıyla birlikte şirketler dahada düşük maliyetler ile tertemiz model geliştirmek amaciyla çalışmalara başladı. İddialara göre Samsung, Galaxy Z Flip Lite modelini piyasaya sürecek.

Samsung Galaxy Z Flip Lite

Henüz imalat maliyetlerinin düşmemesi hasebiyle çok ücret etiketi ile satılan katlanabilir telefonler, şirketlerin eleştiri yağmuruna tutulmasına neden oluyor. Huawei, 30.000 Lira ücret etiketine sahip var olan Mate Xs modeli hasebiyle yaklaşık 60 milyon dolar zarar ettiklerini açıklamıştı.

Uygun fiyatlı Galaxy Z Flip Lite modeli piyasaya sürülebilir

Şubat 2020’de tanıtılan Galaxy Z Flip, 14.000 TL ücret etiketi hasebiyle Bir hayli kişi tarafından eleştirilmişti. Gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden alan model, 8GB RAM ile satışa sunuldu.

Daha düşük maliyetler ile kullanıcılara katlanabilir telefon saglamak istek eden Samsung, söylentilere göre tek müddettir Z Flip Lite modeli amaciyla çalışmalar yapıyor. Daha teknik nitelikleri belli olmasa da Bir takım analistler gücünü Snapdragon 775G işlemciden alacağını söylüyor. Ayrı olarak cihazın 6GB RAM ile piyasaya sürüleceği söylemler arasında yer alıyor.

Henüz işlemci ve RAM iddiaları haricinde başka tek bilgi yer almıyor. Cihazın 2021 yılının evvel çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

samsungSamsung GalaxySamsung Galaxy Z FlipSamsung Galaxy Z Flip LiteSamsung Galaxy Z Flip Lite özellikleriSamsung Galaxy Z Flip Lite fiyatıSamsung Galaxy Z Flip Lite işlemci