Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Ünlü GIF uygulaması Instagram’a geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Facebook’a bağlı olan WhatsApp ve Instagram’da, bu geliştirmelerden nasibini alıyor. Facebook ve firmanın sahip olduğu diğer platformlar, Giphy uygulaması ile birlikte uzun süredir çalışıyor. Son gelen haberlere göre, Facebook’un satın alması sonucunda Giphy Instagram eklentisi geliyor.

Giphy Instagram eklentisi gelişiyor

GIF kitaplığını Instagram’a ve diğer uygulamalarına entegre etmeyi planlayan Facebook, popüler GIF yapımı ve paylaşım web sitesi Giphy’i 400 milyon dolara satın almak için anlaştı. GIF oluşturmak ve paylaşmak için internetteki en büyük kütüphane olan Giphy, uzun süredir Facebook ve uygulamaları ile birlikte çalışıyordu. Facebook’a göre, Giphy’nin trafiğinin yüzde 50’si kendi uygulamalarından geliyor. Bu yüzde 50’lik kısmın yarısını da Instagram oluşturuyor.

Satın alımın ardından Giphy, Instagram çatısı altında çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Giphy Instagram eklentisi ile birlikte, hikayelerde ve doğrudan mesajlarda GIF ve çıkartma göndermek daha da kolay hale gelecek. Facebook kullanıcıları içinse Giphy şimdilik aynı kalacak. Twitter, Pinterest, Slack ve Reddit gibi çok sayıda hizmet, kullanıcılarına GIF sağlamak için Giphy’in API’sine güveniyor.

Diğer sosyal medya platformlarının, Facebook ile rekabet ettiği de bir gerçek. Şimdilik herhangi bir sorun görünmese de, Giphy’nin satın alınması ile birlikte diğer sosyal medya platformları ile sorunlar yaşanabilir.

Siz bu satın alım hakkında ne düşünüyorsunuz? En fazla hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?

facebookFacebook Giphy satın almagiphyInstagramInstagram Giphy

Kaynak :shiftdelete