Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Twitter’dan hack olayı hakkında açıklama

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter hack olayı ile alakalı tertemiz veriler alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Kısa tek vakit evvel de bu mevzu hakkinda Twitter tarafından tek İzah geldi. Yapılan izahtan anlaşıldığı kadarı ile onaylı hesapların çalınması sürecinde, Twitter çalışanları kullanılmışa benziyor.

Twitter hack olayında çalışanlar amaç alınmış

Twitter tarafından yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile hackerlar, onaylı hesapları çalmak amaciyla Twitter çalışanlarını kullanmış. tabiki ki burada çalışanların direk hackerlara yardım etmesi benzeri tek durum mevzubahis değil.

twitter hack

Açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile tespit edecek yetkilere sahip var olan Twitter çalışanları belirlenmiş ve bu kişilere baz alinarak siber saldırı düzenlenmiş. Bilgisayarlarına erişim sağlandıktan ardindan da sistemlere giriş yapılabilmiş. Bu süreçte çift taraflı doğrulama benzeri güvenlik önlemleri de çalışanların cihazlarına erişilebilindiği amaciyla aşılabilmiş.

Tartışılan Instagram özelliği kaldırılıyor

Tartışılan Instagram özelliği kaldırılıyor

Bir müddettir tartışmalara mevzu var olan Instagram özelliği ile alakalı tertemiz tek İzah geldi. bunun için göre Instagram tertemiz özelliğini kullanımdan kaldırıyor. İşte bütün detaylar!

Şu vakit amaciyla kaç çalışandan ve yapılan saldırının detaylarından dahada çok laf edilmiyor. Bilindiği benzeri Twitter hack olayında Bir hayli mühim kişinin onaylanmış hesapları çalınmış ve bu hesaplardan bitcoin istek edilmişti. Üstelik hackerlar bu yollar ile mühim tek bitcoin transferine de ulaşmışa benziyor. İlerleyen günlerde Twitter’dan bu konuyla alakali dahada ayrıntılı veriler paylaşması beklendiğini de ifade etmekte yarar var.

çalınan twitter hesaplarıonaylanmış twitter hesaplarıTwitter Hacktwitter hack olayıTwitter hesapları