Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Twitter, yanıltıcı içeriği beğenenleri uyaracak

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter yeni uygulamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Uygulama "potansiyel yanıltıcı" içerikleri işaretlemeye başlamıştı. Twitter, artık bu içerikleri beğenenleri de uyaracak.

Twitter,  yanlış verilerin dağılmasını engellemek amaciyla tertemiz tek adım dahada attı.

“Potansiyel yanıltıcı” içerikleri işaretleyen yeni uygulama, bu gönderiyi her retweet’lemeye veyahut alıntı yapmaya çalışanlara da tek ikaz gösteriyordu.

Uygulamayla artık bu tartışmalı muhtevası “beğenmeye” çalışanlar da uyarılacak.

Yanıltıcı olarak etiketlenmiş tek gönderideki kalp düğmesine dokunmak, “Daha fazlasını öğrenin” düğmesiyle açılan tek bilgi istemini tetikleyecek.

YANILTICI TWEET’LER YÜZDE 29 DÜŞTÜ

Twitter, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanlık Seçimleri döneminden evvel tartışmalı ve potansiyel olarak yanıltıcı içerikleri işaretlemeye başladı. seçenek gününden tek hafta ardindan 27 Ekim ile 11 Kasım arasında 300 bin tweet’i yanıltıcı olarak etiketlediğini açıkladı. bütün bunlardan 456’sının retweet’lenmesi veyahut beğenilmesi engellendi ve dahada görüntülenemeden tek uyarının arkasına gizlendi. Şirket, çabalarının yanıltıcı veriler bulunan alıntı tweet’lerde yüzde 29’luk tek düşüşe yollar açtığını söylüyor.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçenek yasamsal medya tweet Twitter uygulama