Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Twitter, Fleets özelliğini kullanım azlığından dolayı kaldırıyor-haberini oku

Sosyal medya devi Twitter'in geçtiğimiz yıl büyük umutlarla kullanıma sunduğu Fleets özelliği, beklenen talebi görmemesi üzerine 3 Ağustos'ta kaldırılacak. Yaptığı açıklama ile şirket, yeni bir özellik üzerinde çalıştığını da duyurdu.

Geçtiğimiz sene Kasım aylarında Twitter tarafından duyurulan Fleets kaldırılıyor. Instagram ve Facebook’un hikayeler özelliğine benzeyen özellik, kullanıcıların 24 saatliğine görünen belli tek süre paylaşımlar yapmasını mümkün kılıyordu.

3 AĞUSTOS’TA KALDIRILACAK

Twitter resmi hesabından yapılan izahta Fleets’in üç Ağustos tarihinde kullanıcılara veda edeceği açıklandı. Ayrı olarak “yeni tek şeyler” üzerinde çalışıldığı da ifade edildi. Paylaşımın altına ise “Üzgünüz veyahut rica ederiz” notu iliştirildiği gözlerden kaçmadı.

“UMDUĞUMUZ GİBİ BİR ARTIŞ GÖRMEDİK”

Kullanıcılardan beklenen talebi görmeyen Fleets’in az kullanılması hasebiyle kaldırılacağı öğrenildi. Twitter Ürün reis Yardımcısı Ilya Brown, “Fleets’lerin, dahada çok insanın Twitter’daki sohbete katılma ile alakalı kendisi kendilerini huzurlu hissetmelerine muavin olacağını umduk. ama Fleets’i herkese tanıttığımızdan beri, Fleets ile sohbete katılan tertemiz insan sayısında umduğumuz benzeri tek artış görmedik.” izahını yaptı.