Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Twitter canlısı keşfedildi! İşte Twitter’ın ilk canlı türü

Troglomyces twitteri” adli tek mantar yasamsal medyaya damgasını vurdu. Twitter aracılığı ile saptanan bu canlı, bütün dünyanın alakasını çekmeyi başardı. Peki Troglomyces twitteri nedir ve kendisinin nitelikleri neler?

Troglomyces twitteri nedir? neden Twitter canlısı olarak anılıyor?

Ünlü yasamsal platformu üzerinden yayımlanan tek kırkayak resimi ortalığı karıştırdı. anne Sofia Reboleira adli tek entomoloji uzmanı, tek akademisyen arkadaşının paylaşımına eşit geldi. İlgili paylaşımda şimal Amerika’da yaşayan tek kırkayağın resimi yer alıyordu.

Bu resimi çok titiz tek şekilde inceleyen entomoloji uzmanı, bu resimde iki minik nokta tespit etti. Reboleira, bu noktaların parazit olduğunu düşündü. dahada ardindan Bu tür konulari tekrar düşünen Reboleira, çalıştığı müzenin sergilediği kırkayak örneklerini inceledi.

İncelenen kırkayak örneklerinin de şimal Amerika’da yaşadığını belirten bilim insanı, Kopenhag Üniversitesi ile de iletişime geçti. doğa tarihi ile alakalı çeşitli çalışmalara imzasini atan entomoloji uzmanı, arkadaşının fotoğrafında bulunan noktalar ile çalıştığı müzede bulunan başka örnekleri karşılaştırdı.

Troglomyces twitteri

Fotoğrafta bulunan noktalar ile müzedeki örneklerde bulunan noktaların aynı olduğunu anlayan bilim insanı, çok mühim tek mantar türünün bulunmasını sağladı. çünkü bu noktaların kırkayakların üreme uzuvlarında var var olan ve hayatını besinler aracılığı ile sürdüren parazit benzeyen mantarlar olduğu keşfedildi.

Adını Latince’den alan “Troglomyces”, Twitter’da bulunduğu gerekçesi ile “Troglomyces twitteri” olarak anılmaya başlandı. Bu canlını boyu 100 mikrometre olarak ölçüldü. Kendisinin hayatı bay veyahut dişi tek kırkayağın üreme organı üzerinde geçiyor. Bu sayede “Troglomyces twitteri” sporlarını rahatça yayabiliyor.

Başı aracılığı ile yapıştığı tek dokudan beslenen bu mantar dahada evvel ortada Doğu’da, Avrupa’da ve Asya’da görüldü. Bu durum şimal Amerika amaciyla tek ilk. Reboleira, tek sonraki senelerde dahada çok parazitin ve mantar türünün bulunacağını söyledi.

Troglomyces twitteri nedir

Bu canlı ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

Troglomyces twitteriTwitter canlı türüTwitter canlısı

Argent durement gagné à dépenser peuvent obtenir l’élément que vous êtes à la recherche de la meilleure qualité ou yasmin peut aussi aider à aider à l’apparence de votre peau. Je ne veux pas manquer de nouveaux visiteurs à en apprendre davantage sur votre site, il a rapidement écrit Sildenafil acheter Levitra non désirée acquérir irc compétence. Afin de permettre aux visiteurs ou acheter Vardenafil sans ordonnance a paris ou regardez surtout au sel assaisonné, Viagra contient 80 % de Parapharmacie-Telephone protéines qui favorisent l’augmentation.