Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Türkiye’den TikTok için inceleme kararı!

Kişisel verileri savunma Kurulu, TikTok ile alakalı analiz başlattığını duyurdu. Bildiğiniz benzeri tek müddettir TikTok ve benzeyen ani çok uygulamanın verileri depoladığı ve kullanıcıların haberi olmadan verileri kaydettiği alana çıkmıştı. Türkiye’den TikTok amaciyla analiz kararı geldi!

Türkiye’den TikTok amaciyla analiz kararı, neler olacak?

Söz konusu Vaziyetin alana çıkmasıyla birlikte Türkiye’den de flaş tek karar geldi. Kişisel verileri savunma Kurulu (KVKK), yasamsal medya uygulaması var olan ve Türkiye’de de milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok hakkında, veri güvenliği açığı iddiaları hasebiyle resen analiz başlattığını duyurdu.

Türkiye-den- TikTok-icin- inceleme-00 kararı

TikTok tek müddettir kişisel verilerin korunmasına baz alinarak veri güvenliği açığı ile alakalı söylemler ile gündeme geliyordu. Yakın vakit evvel önce 6 ayın en çok indirilen mobil uygulaması vaziyete gelen ve yeryüzünde milyarlık kullanıcı sayısına ulaşan uygulama amaciyla ülkemiz hamlesi yapıldı.

Kurul TikTok ile alakalı analiz başlattı, bildiğiniz benzeri heyet dahada evvel de sicili baya kabarık var olan tek başka popüler yasamsal ağ var olan Facebook‘a veri ihlalleri hasebiyle toplam üç milyon 250 TL yönetimsel kazanç cezası uygulamasıyla gündeme gelmişti.

kişisel verileri savunma kurulukişisel verileri savunma heyeti tiktokTürkiye’den TikTok amaciyla analiz kararıTikTok