Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Türkiye için geliştirilen yeni sürücüsüz metro!

Dünyanın değişik şehirlerinde olduğu benzeri ülkemizde de sürücüsüz metro ile seferler başladı. İstanbul’da Üsküdar – Ümraniye Metro Hattı, sürücüsüz metro olarak hizmet veren evvel lokasyon. Şimdi ise Çin’den tek havadis geldi. ülkemiz amaciyla geliştirilen tertemiz tek sürücüsüz metro, imalat bandından indi.

Türkiye amaciyla geliştirilen sürücüsüz metro banttan indi

CRRC Zhuzhou Electric Locomotive Co., Ltd. tarafından geliştirilen sürücüsüz metronun imalatı tamamlandı. 6 ay evvel siparişin verildiği metro treni Çin’in Hunan eyaletindeki fabrikada imalat bandından indi. böylelikle Çin, evvel kez 120 km/s hıza civarindan çıkabilen evvel otomatik ve kendisinin kendine giden metro trenini yurtdışına ihraç etmiş olacak.

Trenin özelliklerine bakacak olursak, hayat boyu uzaktan izleme, teşhis ve bakım, tam araç sirkülasyonu indüksiyon sistemi benzeri Bir hayli çok teknoloji özelliklerin sıralandığını görüyoruz. dört vagondan oluşan tren, toplamda 1.100 yolcu taşıma kapasitesine sahip. ek olarak, sürücüsüz operasyondaki bütün senaryolara da hazırlıklı.

İhracat gerçekleştikten sonra, İstanbul’daki tertemiz Hava meydanı hattında toplamda 176 şimendifer hizmet verecek.

çinsürücüsüz metroTürkiyetürkiye amaciyla sürücüsüz metro