Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Türk Telekom’dan gençlere yeni ‘Start’

Türk Telekom’un Genç Yetenek Programı ‘Start’ın 2021 başvuruları başlıyor. Programa seçilen genç yetenekler, şirketin teknoloji, pazarlama ve müşteri hizmetleri, satış, finans, insan kaynakları, strateji planlama ve dijital birimlerinde işe başlama ve staj yapma imkanı yakalayacak.

Türk Telekom’un gençlere dahada iyi tek kariyer deneyimi saglamak amaciyla yasama geçirdiği toy kabiliyet programının 2021 senesi başvuruları ‘Start Stajım’ ve ‘Start tertemiz İşim’ olmak üzere iki ayrı kategoride başladı. “Her şey tek Start’la başlar” sloganıyla dikkat çeken programın başvuruları tek ay süresince ayni ritimde devam edecek.

Konu ile alakalı değerlendirmede bulunan Türk Telekom İnsan Kaynakları genel Müdür Yardımcısı Mehmet buyruğa Vural, “Gençlere iletişim teknolojilerinin geleceğini deneyimleme fırsatı sunduğumuz ‘Start’ programımızda bu sene yeniliğe gidiyoruz. Gelişim fırsatlarını Daha müracaat sürecinden bu yana başlatıyoruz. 7 aşamalı müracaat sürecimizde adaylarımızı seçenek ettikleri alanda hususi olarak değerlendirecek, proje kampımızda hemide telekomünikasyon sektörünü hemide şirketimizi ayni vakitte da bu alanlarda yapılan çalışmaları tanıtmaya baz alinarak içerik sunacağız. Böylelikle nihayet aşamaya gelen adaylarımız ‘Start’ seçilmeseler dahi sektörle alakalı ağırbaşlı kazanımlarla programı tamamlayacaklar. Ayrıca, ‘Start Proje Kampı’ aşamasına civarindan gelip, katılım gösteren bütün adaylarımız ‘Kamp muvaffakiyet Sertifikası’ almaya dogruluk kazanacaklar” dedi.

Verilen bilgiye göre, üniversitelerin 3’üncü ve 4’üncü derslik öğrencileri ‘Start Stajım’ modülüne; tertemiz mezunlar, çok lisans öğrencileri ile iş hayatında en çok tek sene deneyimi var olan gençler ise ‘Start tertemiz İşim’ modülüne başvurabilecek. ‘Start Stajım’a onay edilen gençler altı hafta süresince alanında şuurlu profesyoneller tarafından sunulan kapsamı geniş eğitim ve staj programı ile telekomünikasyon sektörünü yakından tanıma fırsatı elde edecekler. tespit edecek kriterleri geçen gençler, stajlarına uzunca asama ayni ritimde devam etme şansına sahip olacaklar. ‘Start tertemiz İşim’ modülünde müracaat adımlarını başarıyla geçen adaylar ise Türk Telekom’un teknoloji, pazarlama, alıcı hizmetleri, satış, finans, insan kaynakları, Strateji planlama ve dijital birimlerinde işe başlayacaklar.14 Ocak’ta başlayacak başvurular, turktelekomkariyer.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek ve 12 Şubat 2021 tarihine civarindan sürecek.