Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Toplam internet kullanıcı sayısı 4,54 milyara ulaştı

Dünya genelinde toplam internet kullanıcı sayısı 4,54 milyara ulaşırken, Instagram’a giriş yapan kişi sayısının 928,5 milyon olduğu kaydedildi. Uygulamayı kullanan kişiler cinsiyet bakımından incelendiğinde ise yüzde 50,9 ile kadınların çok az bir farkla önde olduğu görüldü.

Medya takip müessesesi Ajans Press’in, We Are Social verilerinden ele geçirdiği bilgilere göre, 2020 senesi Haziran ayına göre etkin Instagram kullanıcı sayısı 928,5 milyon oldu. Instagram’ı kullanan kişiler cinsiyet itibariyle incelendiğinde ise yüzde 50,9 ile kadınların çok az tek farkla önde olduğu görüldü. Ülkelerin Instagram erişim sıralamasında ise ABD’nin 120 milyon ile evvel sırada bulunduğu kaydedilirken, Türkiye’nin 38 milyon ile altıncı sıraya yerleştiği saptandı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile ülkemiz arasında bulunan başka ülkeler ise sırasıyla Hindistan, Brezilya, Endonezya ve Rusya oldu. Takipçi sayısı ile Top üç listesine giren kullanıcılar ise; 381 milyonla Instagram olurken, 2. sırada 244 milyon ile Cristiano Ronaldo, üçüncü sırada ise 208 milyon ile Ariana Grande yer aldı.

Ajans Press, yasamsal medya ile alakalı Medyaya yansıyan havadis adetlerini inceledi. Gerçekleştirilen medya incelemesine göre, bu sene yasamsal medya ile alakalı 192 bin 228 havadis çıkışı olduğu görüldü. Bu sene Yalnızca Instagram ile alakalı çıkan medya havadis sayısı ise 23 bin 509 olarak kaydedilirken, nihayet vakitlerde tertemiz geliştirdiği “reels” bölümünün 116 habere mevzu olduğu saptandı.