Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Tim Cook’un iPhone 11 kullanmayı öğrettiği müşterisi!

Apple CEO’su Tim Cook’un iPhone 11 alan bir müşterisine kullanmayı öğretmek için saatlerini harcadığını düşünün. Dünyanın en zengin insanlarından birisi olmanız ve yıllar sonra bir akıllı telefon satın almanız ile mümkün olabiliyor.

Tim Cook, Warren Buffett’a iPhone 11 kullanmayı öğretti

74.3 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 5. insanı olan Warren Buffett, 20 dolarlık bir Samsung telefon kullanıyordu. Steve Jobs hayattayken Buffett’a iPhone satmak için her yolu denemiş, ancak bu konuda başarılı olmamıştı. Jobs’un ölümü sonrası onun yerine geçen Tim Cook sürekli aynı teklifi sundu.

Tim Cook, Warren Buffett'a iPhone 11 kullanmayı öğretti

Şubat ayında beklenilen adımı atan Buffett ilk akıllı telefonunu satın aldı ve tercihini son dönemde yoğun ilgi gören iPhone 11’den yana kullandı. Apple CEO’sunun iPhone alması halinde ona nasıl kullanacağını öğreteceğine dair söz verdiğini belirten Buffett, “Kaliforniya’ya gittim ve Tim Cook beni ortalama iki yaşındaki bir çocuk sevisine taşımak için saatlerini harcadı.” ifadelerini kullandı.

Saatlerce ders almasına rağmen iPhone’u tam olarak kullanmayı öğrenemediğini, ancak oldukça eğlendiklerini belirtti. iPhone 11’i sadece arama yapmak için kullandığını ve bu konuda da halen zorlandığını belirten Buffett, borsayı takip etmek ve araştırma yapmak için halen iPad kullandığını itiraf etti.

Kaynak : https://shiftdelete.net/tim-cook-warren-buffett-iphone-11-kullanmayi-ogretti