Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

THY bilet satışı için yeni dönem başlayacak

Hayatımız dijitalleşiyor. Bir hayli ulusal ve beynelmilel şirket, dijital dönüşümünü hızlandırmış durumda. Türk sema Yolları’nı da (THY) bu şirketlerin başında sayabiliriz. nihayet olarak yapılan açıklamalara göre, THY bilet satışı suni zeka desteği ile karşımıza çıkacak.

THY bilet satışı suni zekaya emanet edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ulaşım ve altyapı sektöründeki isimleri tek araya getirdi. Ulaştırma ve Altyapıda Dijital istikbal Zirvesi kapsamında Türk sema Yolları (THY) yönetim heyeti Başkanı İlker Aycı da mühim izahlar yaptı. Aycı, bilet satışı amaciyla suni zeka temelli chatbot’un devreye alınacağını söyledi. Bunun amaciyla işaret edilen tarih ise tek sonraki ay. THY’den bilet almak isteyenler direk suni zeka ile hasbihal edecek ve rezervasyon değişiklikleri yapabilecek. Bunun amaciyla lansman temmuz ayında yapılacak.

THY bilet satışı

Milliyet’in haberine göre, dijital optimizasyon ve dijital iş modeli dönüşümü ile alakalı mühim ara kat edildiğini söyleyen Aycı, sema yolu şirketlerinin müşteriyle iletişim ile alakalı direk iletişim ile alakalı kendini geliştirdiğinin de altını çizdi.

THY, yolcu planlamadan satış kanallarına, alıcı deneyimlerinden sadakat uygulamalarına civarindan Bir hayli alanda dijital uygulamaları kullanıyor. Bu sayede rakiplere karşı tek avantaj sağlamayı hedefliyor.

aiTürk sema YollarıTHYthy bilet satışıthy bilet satışı suni zekayapay zeka