Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

The Witcher oyunları satış rakamları ile şaşırttı!

Birçok oyunları olmasına rağmen en fazla The Witcher serisi ile bilinen CD Projekt Red, geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en büyük oyun şirketi olmuştu. Ubisoft’u gerisinde bırakan şirket, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Cyberpunk 2077 oyununu da 17 Eylül’de piyasaya sürecek olan şirket, oyundan büyük beklentilere sahip. Son gelen haberlere göre, The Witcher oyunları satış rakamları da belli oldu.

The Witcher oyunları satış rakamları 50 milyonu geçti

The Witcher serisi, oyuncular tarafından oldukça seviliyor. Birinci ve ikinci oyun çıktıkları zamana göre kendi çaplarında iyi oyunlar olsa da, esas başarı üçüncü oyunla birlikte yakalandı. Oyuncu yanlısı politikalar yürüten şirket, oyunlarını uygun fiyattan satmasıyla da beğenileri kazanıyor. Türkiye pazarı ve diline verilen önem, ülkemizde de dikkatlerden kaçmadı. Bu sebeple, Cyberpunk 2077’de de Türkçe dil desteği olacak.

Bugüne kadar 50 milyondan fazla The Witcher oyunu satan şirket, bu alanda da önemli bir başarıya ulaştı. Bu satışlardaki payın büyük sahibi elbette The Witcher 3. İyi bir açık dünya ve rol yapma imkanı sunan The Witcher oyunları, son oyunla birlikte bu özellikleri iyi bir dövüş mekaniği ile birleştirmişti.

Önümüzdeki aylarda The Witcher oyunları satış rakamları ne kadar artar kestirmek güç. Ancak Cyberpunk 2077, sunacağı kaliteye bağlı daha büyük satış rakamlarına da ulaşabilir. Cyberpunk 2077’de yine bir açık dünya rol yapma oyunu olacak. Ancak karakter özelleştirmeleri ve rol yapma detayları daha fazla olacak.

Bu satışların başarısında, geçtiğimiz yılın Aralık ayında sunulan The Witcher dizisinin de payı oldukça büyük. Oyun ve kitaplar arasında büyük farklar olsa da, dizi genel olarak yüksek beğeni aldı. Birçok izleyici, ikinci sezonu merakla bekliyor.

cd projekt redthe witcherthe witcher 2The Witcher 3The Witcher oyunlarıThe Witcher oyunları satış rakamları

Kaynak :shiftdelete