Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Tesla’nın yeni özelliği ile telefona ihtiyaç kalmayacak!

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen firmalardan birinin Tesla olduğu konusunda tartışmaya gerek yok. Yazılım dünyasını otomobil ile birleştiren firma bu defa araç içerisinde görüntülü konferans özelliği ile karşımıza çıkacak.

Elon Musk, gece saatlerinde Twitter’da paylaşılan bir tweete yanıt verdi. Verdiği olumlu cevap ile otomobillere görüntülü konferans özelliğinin eklenmesinin muhtemel olduğunu dile getirdi.

Tesla araçlar görüntülü görüşme özelliğine kavuşacak

Twitter üzerinde Tesla kullanıcılarının oluşturduğu bir hesap, Elon Musk‘a “Tesla araçlara görüntülü konferans özelliği getirmeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Musk, “Gelecekte olabilir” yanıtını verdi.

Görüntülü görüşme özelliğinin Tesla kullanıcılarına ne zaman sunulacağı bilinmezliğini koruyor. Tesla Model 3 sürücüye bakan bir kameraya ve büyük bir dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Özellikle sürücüye bakan kamera nedeniyle bu özelliğin ilk olarak Model 3’e geleceği düşünülüyor.

Electrek tarafından paylaşılan rapora göre, bu kamera henüz herhangi bir özellik için kullanılmadı. Tüm bunlara ek olarak Tesla araçların hangi video konferans yazılımlarını destekleyeceğine dair bir ayrıntı paylaşılmadı.

Bir Model 3 sahibi olsanız bu özelliği aracınızda kullanır mıydınız? Yorumlarda tartışalım.

elon muskgörüntülü konferansTeslatesla görüntülü görüşme

Kaynak :shiftdelete