Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Bir müddettir herkesin heyecanla beklediği SpaceX Falcon 9 uçuşu normal şartlar 27 Mayıs tarihinde gerçekleşecekti. ama perişan sema koşullarından dolayı gerçekleşemeyen uçuş, Bir gün evvel gece Türkiye saati ile 22.22‘de başladı. Bugünse SpaceX Falcon 9 hedefi var olan beynelmilel feza İstasyonu’na ulaştı!

Merakla takip edilen SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Elon Musk hızlı ve tutarlı tek şekilde SpaceX ile alakalı çalışmalarına ayni ritimde devam ederken, her geçen vakit erişmek istediği Mars hayaline tek adım dahada yaklaşıyor. tek müddettir de Bir hayli uzay meraklısının heyecanla beklediği Falcon 9 uçuşu ile gündemde var olan Musk, hedefine ulaştı.

SpaceX’in Dragon astronot kapsülü ve Falcon 9, 27 Mayıs’ta perişan sema koşulları hasebiyle hedefi amaciyla yola çıkamamıştı. Bir gün evvel gece ülkemiz saati ile 22.22‘de Florida’daki NASA Keneddy feza Merkezi’nden fırlatılan evvel astronotlu Falcon 9, bu erken itibariyle beynelmilel feza İstasyonu’nda başarıyla nihayet buldu.

SpaceX Demo-2 olarak adlandırılan bu uçuşta NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken görev aldı. takriben 19 saat süre gelen bu uçuş, feza ile alakalı hayallerimizi ve istikbal tasarılarımızı da değiştiren mühim tek tarihi olay oldu.

Eğer Daha izlemediyseniz, NASA‘nın resmi YouTube kanalından da uçuş başlangıcını ve zamani izleyebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde SpaceX’in bu tertemiz görevi ile alakalı detayları da sizlerle paylaşmaya ayni ritimde devam edeceğiz.

Dragon CrewDragon kapsülüspacex falcon 9SpaceX Falcon 9 Dragon