Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Sony’den çarpıcı özelliklere sahip yeni drone patenti-haberini oku

Son dönemlerde rakiplerine göre tek hayli Suskun var olan Japonya merkezli teknoloji devi Sony, sahip olduğu tek teknolojiyi drone’lara getirmek amaciyla yeni tek patent başvurusunda bulundu.

ABD Patent Ofisi’ne yaptığı başvuruda Sony’nin gürültülü tek ortamda sesten hatri sayilir büyüklükte oranda arındırılmış tek bölge yaratmak amaciyla drone ağı oluşturma çabası içinde olduğu alana çıktı.

Sony’de gürültü engelleme özellikli tertemiz drone patenti

Sony’nin patent başvurusunda alana çıkan detaylara göre her drone hususi hoparlörlere sahip olacak. Gürültü engelleme özelliğinin etkinleştirileceği bölgeye ulaşan drone’lar doğru pozisyona geçtiklerinde ise sahip oldukları ses yakalama teknolojisi sayesinde alandaki ortam sesini işleyecek.

Drone’lar üzerindeki hoparlörler sayesinde üretilen ses sinyalleri, ortam sesini iptal ederek sanal tek gürültü engelleme alanı oluşturacak.

Patenti inceleyen görevliler Sony’nin gürültü engelleme teknolojisinden oldukça etkilenirken, bu işlemlerin oluşturacağı yoğun işlem yükünün drone’lar tarafından nasıl yönetileceği şu vakit bilinmezliğini koruyor. güç mananında da nasıl tek tasarrufun sisteme entegre edileceği düşünülse de Sony’nin bu konuyla alakali da tek çözüme sahip olduğu düşünülüyor.