Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Sony Xperia 1 III için yeni bilgiler ortaya çıktı

Sony bu yılın başlarında Xperia 1 II modelini tanıtmıştı. Telefonun tanıtılmasının ardından bir yıla yakın zaman geçmişken, Sony Xperia 1 III modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Telefonun Snapdragon 888 işlemci ve yükseltilmiş kamera özellikleriyle karşımıza çıkması bekleniyor.

Sony Xperia 1 III bilinen özellikleri

Tasarımsal olarak önceki modele oldukça benzeceği söylenen telefonun ekran tarafına küçük bir değişiklik geliyor. Çentiğin boyutunu güncelleyen ve küçültme yoluna giden Sony ön taraftaki kamerayı da geliştiriyor. Aynı şekilde cihaza daha gelişmiş bir ekran eklemesi yapılıyor ve bu ekleme ile kullanıcıların 4K bir ekrana kavuşması bekleniyor.

Twitter üzerinden bir kullanıcı tarafından sızdırılan özellikler ışığında telefonun önceki modele ile benzer fiyat etiketine sahip olacağı görülüyor. Telefonun 6.5 inç 4K OLED HDR ekrana sahip olması bekleniyor ve ekranın yüzde 15 oranında daha parlak olacağı aktarılıyor. Telefonda aynı zamanda işlemci olarak Snapdragon 888 tercih edilecek olan telefonun suya karşı dayanıklılığı IP68 sertifikasıyla sağlanacakken parmak izi okuyucusunun sağ tarafta tuşa konumlandırılacağının altı çiziliyor.

Telefonun daha önce ortaya çıkan özelliklerinde ise şunlar yer alıyordu:

3.5 mm kulaklık girişinin olacağı aktarılırken, 21:9 ekranın kullanıcılar tarafından sevilmesi nedeniyle herhangi bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor. Diğer amiral gemisi modeller gibi ekranın yüksek tazeleme hızına sahip olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile beklenen telefonun 1.199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Telefonun Türkiye’de satılması şu an için beklenmiyor.

Sony Xperia 1 IIISony Xperia 1 III özellikleri

Kaynak :shiftdelete