Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Sony PlayStation 5 detaylı inceleme!

ShiftDelete.Net ailesi olarak bu videomuzda uzunca vakittir beklenen PlayStation 5 incelemesiyle karşınızdayız. Bugüne civarindan Sony PlayStation serisinin çok satış rakamlarına ulaştığını biliyoruz. Bu noktada tertemiz gelen konsol heyecanla bekleniyor. PlayStation 5 fiyatı ne kadar? PlayStation 5 özellikleri neler? Oyunculuğa getirdiği tertemiz özellikler ve teknik detayları ele aldığımız Sony PlayStation 5 ayrıntılı inceleme videosu yayında!

Sony PlayStation 5 ayrıntılı inceleme!

Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan, Sony PlayStation 5 analiz videosu ile sizleri baş başa bırakalım. Bakalım tertemiz oyun konsolu hayatımıza neler getiriyor? İyi seyirler…

Sony PlayStation 5 özellikleri

AMD Zen 2 mimarili işlemciye ve AMD Radeon RDNA 2 GPU‘sundan güç alan PlayStation 5, 16 GB GDDR6 bellekler ile geliyor. 825 GB çok hızlı SSD’ye sahip var olan konsol, DualSense kontrolcüsü ile oyun deneyiminizi çok değişik vaziyete getiriyor. bütün bunların yanı sıra Ray Traycing ve hakikat 4K çözünürlük sunmayı muvaffak olan konsol, oyun zevkinizi katlayacak benzeri duruyor.

  • İşlemci: AMD Zen iki mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında
  • GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
  • GPU mimarisi: AMD’nin hususi geliştirdiği RDNA 2
  • Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
  • Dahili depolama: 825 GB SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
  • Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

Yeni konsol oyun ile alakalı da beklentilerin yükseltecek benzeri duruyor. Bunun nedeni ise geçtiğimiz aylarda Sony Interactive Enteertainment CEO‘su Jim Ryan,PlayStation 4 oyunlarının yüzde 99‘unun PlayStation 5’te çalışacağını açıkladı. bu yüzden tertemiz konsol piyasaya sürüldüğü vakit itibariyle tek sürü oyuna ev sahipliği yapacak.

Sony PlayStation 5 fiyatı

Dijital ve normal sürüm olarak iikiye ayrılan konsol, aynı zamanda değişik ücret politikasını takip ediyor. Dijital sürümün 399, normal halinin ise 499 dolar olduğunu belirtelim. Konsolun normal sürümü 19 Kasım 2020 tarihinde Türkiye‘de 8299 liraya satışa sunulacak. Dijital Başka bir deyişle Blu-Ray olmayan vaziyeti ise ilerleyen dönemlerde Türkiiye’de de satışa sunulacak. ama şu vakit hangi tarihte çıkacağı veyahut ücreti ile alakalı tek bilgi bulunmuyor.

özelliklerihaberincelemekonsoloyunplaystationSony PlayStation 5 özellikleriSony PlayStation 5 ayrıntılı incelemeSony PlayStation 5 fiyatıteknoloji