Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Şimdiye kadar kaç PS4 satıldı? Sony açıkladı

Finansal verilerini sene tespit edecek döneminde kamuoyuna açıklama eden şirketler sayesinde, o şirketin nasıl tek asama geçirdiğini net tek şekilde görüyoruz. nihayet olarak, finansal verilerini açıklama eden şirketleden biri de Sony oldu. Sony PlayStation dört satışları ile alakalı dikkat çeken izahı da yaptı. Satışa çıktığı günden bu yana kaç adet PS4 satıldığı da böylelikle netlik kazandı.

PlayStation dört satışları ne seviyede?

Geçen şubat ayında PS4 satışlarıyla alakalı tek İzah yapan Sony, 108,9 milyon adetlik tek satış yapıldığını belirtmişti. Şimdi ise yapılan izaha göre bu sayı 110,4 milyon adedi geçti. aynı zamanda PS4’ün 2013 seneninde satışa çıktığını belirtelim. Ayrı olarak Sony, bu sene da PlayStation 5 modelini karşımıza çıkaracak.

Yılın nihayet mali çeyreğinde, Başka bir deyişle Ocak-Mart döneminde, 1,5 milyon adet PS4 satıldı. Bu satış adedi geçen sene aynı döneminde ise 2,6 milyon adetti. Satıştaki bu gerileme alicilarin artık tertemiz konsolu beklemeye başladığına işaret ediyor.

Bu arada PS4, Sony’nin en çok satan iki numaralı konsolu oldu. İlk sırada ise PS2 oturuyor ve tahtının Bir hayli de sallanacak benzeri olmadığını söyleyebiliriz. PS2’yi koltuğundan etme görevi belki de PS5’in olacaktır. Bunu ilerleyen vakitte göreceğiz. nihayet olarak, PS2’nin satışta olduğu süre içinde 155 milyondan çok sattığını da unutmamak gerekiyor.

playstation 4playstation dört satışlarıps4sony