Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Samsung’tan tam ekran sürprizi! Ekran altı kamera

Samsung tarafından, takriben yedi ay önce ekran altı kamera amaciyla çalışmalar yapıldığına değin veriler alana çıkmıştı. Şimdi ise Samsung’un bu tertemiz tam ekran deneyimi amaciyla girişimler yaptığına değin şirket içinden sızıntılar alana çıktı. Peki ama ilk ekran altı kameralı Samsung akıllı telefon modeli hangisi olacak?

Tam ekran hangi Samsung modelinde kullanılacak?

Çentikli ekran, damla çentikli ekran, delikli ekran, pop-up kamera derken tam ekran akıllı telefon deneyimi amaciyla Samsung da harekete geçti. Öncelikle ZTE Axon 20 5G ile karşımıza çıkan bu teknoloji, Xiaomi tarafından da uzunca müddettir deneniyor. tekrar nihayet olarak Huawei’de ekran altı kamera amaciyla patent almıştı.

Ancak gelen bilgilere bakılırsa, Samsung 2021 amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Galaxy Fold 3‘te ekran altı kamerası kullanacak. bunun için değin delil eder ise şirket içinden gelen sızıntılara dayandırılıyor.

tam ekran, ekran altı kamera, samsung tam ekran, samsung ekran altı kamera, tam ekran akıllı telefon

Galaxy Fold 2

Güney Kore medyasında bu sızıntıya dayandırılan haberlere bakılırsa Samsung, OLED ekranlarda pikseller arası boşluğu arttırmaya çalışıyor. Böylece ekran altı kameranın ziya alması kolaylaşacak. ama tekrar de ziya OLED görsel katmanı tarafından kırılacağı amaciyla Samsung’un bunu düzelten tek yazılım geliştirdiği argüman ediliyor.

Bildiğiniz gibi ZTE Axon 20 5G modelinde karşımıza çıkan ekran altı kamera da eş tek mantıkla çalışıyor. Tahminler Samsung Galaxy Fold 3 modelinin 2021 yılının üçüncü çeyreğinde karşımıza çıkacağı yönünde.

Samsung reklamında tam ekran sürprizi

Samsung reklamında tam ekran sürprizi

Samsung, tek müddettir ekran altı kamera amaciyla geliştirmeler yapıyor. Samsung klima reklamında evvel tam ekran telfonunu göstermiş olabilir.

Tüm emareler, 2021 senesi akıllı telefon modellerinin kullanıcıya tam ekran deneyimi yaşatacağını gösteriyor. Samsung dışında Xiaomi ve Huawei’den de istikbal sene için ekran altı kamera teknolojisini barındıran modeller görmemiz olası. Peki sizce hatri sayilir büyüklükte oyunculardan evvel olarak hangisi bu teknolojiyle karşımıza çıkacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ekran altı kameraekran altı kamera teknolojisiilk ekran altı kameralı telefonSamsung ekran altı kameraSamsung galaxy Fold 3samsung tam ekranTam ekrantam ekran akıllı telefonZTE Axon 20 5G