Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Samsung liderliğini koruyabilecek mi?

Yeni paylaşılan tek rapora göre Samsung, istikbal sene küresel bazda akıllı telefon pazarındaki konumunu güçlendirecek. Raporda aynı zamanda üç aylık bilanço da açıklandı. Küresel manada akıllı telefon sevkiyatının bu sene takriben yüzde 11 düşüşle 1,26 milyar adet olacağı aktarıldı. Samsung akıllı telefon liderliği, istikbal sene da ayni ritimde devam edecek mi?

Samsung akıllı telefon liderliği noktasında koz kazanıyor

Huawei’in AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yaşadığı kriz sonrası Bir hayli şirket bu krizi fırsata çevirmek amaciyla hamleler gerçekleştirdi Samsung da bunlardan birisi. Araştırma şirketi Strategy Analytics, sektör günkü nihayet üç aylık raporunda, tahminleri güncelledi. Normalde 15,6’lık tek düşüş bekleniyordu, ama müspet izleyen asama sonrası küresel manada akıllı telefon sevkiyatının bu sene takriben yüzde 11 düşüş yaşayacağı belirtildi.

Yeni tahminlere göre, ABD, Avrupa ve Hindistan’dan gelen talepte umulandan dahada çok tek toparlanma oranının yanı sıra haneden çalışma ve çevrim içi eğitimlerde yükselen eğilimler ile birlikte tertemiz tek istek talep dengesinin kurulduğu söyleniyor. tek rapora göre, Samsung Electronics hatri sayilir büyüklükte olasılıkla istikbal sene küresel akıllı telefon pazarındaki hâkimiyetini güçlendirecek.

Samsung akıllı telefon liderliği

Raporda, ahenk gösteren ücret iyileşme, 5G teknolojisi ve katlanabilir telefonlara kalıcı tek geçişle birlikte, sektör büyümesi tek sonraki sene yüzde 9’u aşacak ve 2019 yılındaki 1.41 milyar adet 2022’de toparlanabilecek. Samsung’un bu sene 265 milyon adetlik sevkiyatı takriben yüzde 21’lik tek sektör hissesi ile sektör liderliğini sürdürmesi bekleniyor.

Apple 192 milyon adet Başka bir deyişle yüzde 15,3 ile 2. sırada yer alarak Huawei’yi üçüncü sıraya doğru düşürecek. sektör hissesi açısından, Samsung ve Apple sırasıyla yüzde 0.1 nokta ve yüzde 1.3 nokta kazanacak, ama Huawei, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yaptırımı sonrası gelişmelerle birlikte tek sonraki sene sektör payının tek mühim tek bölümü var olan yüzde 4.3’ü kaybedecek.

Raporda aynı zamanda Çin’in bu listeye damga vurabileceği aktarılıyor zira, Çin merkezli Vivo, Oppo ve Xiaomi benzeri şirketlerin düşük ve ortada segment telefonları pazardaki hakimiyetini artırıyor haliyle, popülerliklerinin artması elde edilen kârın da artmasına neden oluyor.

akıllı telefonakıllı telefon sevkiyatı öncüsü samsungakıllı telefonlarsamsungsamsung akıllı telefonSamsung akıllı telefon liderliğisamsung pazarın lideri