Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Samsung, kaydırılabilir ekran patenti ile gündemde

Katlanabilir telefon piyasasında beklentilerin altında var olan Samsung ve Huawei benzeri şirketler, değişik ekran teknolojileri ile gündeme geliyor. Samsung’un başvurduğu kaydırılabilir ekran patenti LetsGoDigital tarafından sızdırıldı.

Samsung, sızdırılan kaydırılabilir ekran patenti ile gündemde

Samsung, Galaxy S21 kamera bölümüne eş tasarımıyla dikkat çeken modelin patenti amaciyla Mart 2020’de başvuruda bulundu. Geçtiğimiz günlerde WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından yayınlanan cihaz, çift katlanabilir akıllı telefon olarak nitelendirildi.

Samsung, kaydırılabilir ekran patenti ile gündeme geldi

Cihazın ön bölümünde esnek tek ekran yer alıyor. Kaydırılabilir ekran sisteminde ise 2 adet dişli ve ray bulunuyor. Her iki istikamete de devinim sağlayan ray sayesinde akıllı cihazın ekranı büyüyüyor.

Yayınlanan dokümanda, cihazın art bölümü amaciyla çok sayida malzeme seçeneğinin olması dikkat çekiyor. Esnek ekran, metal film, kumaş ve deri benzeri malzemelerin bulunduğu liste, 2. ekran ile alakalı emare içeriyor.

Concept Creator tarafından patent baz alınarak tasarlanan cihaz, dikkat cazip tasarıma sahip. Bir takım analistler, ekran ve başka kullanılacak var olan teknolojiler hasebiyle sızdırılan modelin Xiaomi Mi Mix Alpha ile aynı kaderi paylaşacağını belirtiyor.

ekran patentisamsungsamsung ekran patentisamsung kaydırılabilir ekran