Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Samsung Galaxy A72 performans testi ortaya çıktı

2018 yılında Galaxy A serisini baştan aşağı yenileyen Samsung amiral gemisi tasarımını ortada segment ile buluşturarak çok satış rakamlarına ulaştı. A serisi telefonlar hali hazırda en çok satan telefonlar listelerinin evvel sıralarında yer alırken, tek sonraki aylarda tanıtılacak Galaxy A72, performans testi ile karşımızda!

Cihazın 4G çesidi SM-A725F model numarasını taşırken, 5G çesidi SM-A726B model numarası ile kullanıcı karşısına çıkacak. Samsung Daha aygıt ile alakalı hiçbir ayrinti açıklamadı, ama ülkemizde satılacak var olan 4G çesidi Geekbench performans testinde boy gösterdi. böylelikle Bir takım özellikler alana çıktı.

Galaxy A72 performans testi ile karşımızda!

Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkan Galaxy A72, 8 GB RAM ile gelirken Snapdragon 720G işlemciden güç alıyor. 8 nm fabrikasyon zamani ile üretilen ve 2.3 GHz hızında çalışan bu sekiz çekirdekli işlemci, Adreno 618 GPU’ya sahip.

Galaxy A72 performans testi ile karşımızda!

Galaxy A52’nin 4G çesidi da bu işlemciden güç alıyor. Performans testi işlemci ve RAM dışında rastgele tek ayrıntısı içermiyor. ama dahada evvel sızdırılan veriler ve render görsellerini dikkate alarak, cihazın 6.7 ‘ büyüklüğünde delikli ekran ve dört art kamera ile geleceğini söyleyebiliriz.

Siyah, mavi, ak ve mor başta olmak üzere asgari dört renk seçeneği ile gelmesi beklenen Galaxy A72’nin fiyatı, 450 – 500 avro düzeyinde olacak.

Galaxy A72galaxy a72 performans testisamsung