Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Sahte bir Android uygulaması milyonları yanılttı!

Google Play uygulama güncelleme bölümünde yer alan bir yazılım, milyonlarca kişinin kandırılmasına sebep oldu. Son aylarda, kullanıcıları etkilemek ve reklamlar aracılığıyla para kazanmak için tasarlanan birçok sahte uygulamayı barındıran Google Play Store ile ilgili şikâyetler gitgide artıyor.

Google Play uygulama güncelleme bölümü güvenli değil mi?

Danimarka merkezli bir analiz şirketi olan CSIS Security, ortaya koyduğu bir araştırmaya dayanarak, 10 milyondan fazla kişinin Samsung adına hazırlanmış olan ancak Samsung ile hiçbir ilgisi olmayan sahte bir uygulamayı indirdiğini tespit ettiğini söyledi.

Google Play uygulama güncelleme

Samsung için Güncellemeler” adlı uygulama, Android cihaz yazılımlarının güncellemelerini yapacağını söyleyerek kullanıcıları aldatıyor ve güncellemeleri indirtmek için bir reklama tıklatıyor. Reklama tıklayan her kişi, yazılımcısının isteği üzerine, ilgili bireyden indirme işlemi adına para istiyor.

Google Play uygulama

On milyondan fazla kişiyi kandıran program, ne yazık ki, hâlâ uygulama marketinde yer alıyor. “Samsung için Güncellemeler” uygulaması, yıllık olarak, sizden 34.99 dolar istiyor. Ödeme, Google’ın abonelik sistemi üzerinden değil tamamen sizin kişisel kredi kartı bilgileriniz ile yapılıyor. Son olarak, sahte uygulamanın bir özelliği daha mevcut. SIM kilidini açtığını iddia eden kodlama, bu işlem için 19.99 dolar talep ediyor. Okuyucularımızın çok dikkatli olması gerekiyor.

Google Play sahte uygulamalarGoogle Play uygulamaGoogle Play uygulama güncellemeSamsung için Güncellemeler

Kaynak :shiftdelete