Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Redmi Note 8 için Android 10 güncellemesi çıktı!

Birçok akıllı telefon kullanıcısı, yeni çıkan güncellemeleri telefonlarının kısa müddette almasını istiyor. Hem de Bir takım kullanıcılar, sırf güncelleme sebebiyle Bir takım markaları seçenek dahi edebiliyorlar. Xiaomi de RN 8 ailesi amaciyla tertemiz güncellemeleri vermeyi planlıyordu. Pro model güncellemesini alırken, sıra RN 8 güncellemesine gelmişti. Nihayet bugün, Xiaomi Redmi Note 8 için Android 10 güncellemesi yayınlandı.

Xiaomi Mi 9T ve RN 8 Pro benzeri yeni sezon modelleri ise yakın vakitte güvenlik güncellemesi almıştı.

Xiaomi Redmi Note 8 amaciyla Android 10 güncellemesi yayınlandı

Konu akıllı telefon olunca, yazılım güncellemeleri de hatri sayilir büyüklükte önem taşıyor. Geçtiğimiz günlerde RN 8 modeli amaciyla MIUI 12 güncellemesi yayınlamıştı ama ani çok saat ardindan art çekilmişti. çogunlukla bu stil güncellemeyi art çekme vakaları, kritik sorunlar tespit edildiği vakit yapılıyor ve hatalar giderildikten sonra güncelleme tekrar veriliyor. elbet güncelleme art çekilmeden evvel yükleyen kullanıcılar da mevcut.

Ancak, MIUI 12 güncellemesi amaciyla üzülen Xiaomi RN 8 kullanıcılarına iyi tek havadis geldi. Redmi Note 8 amaciyla Android 10 güncellemesi ülkemiz topraklarına erişmiş durumda. Güncelleme ile birlikte Android sürümü 10’a yükseltilirken, güvenlik seviyesi de artırılmış durumda. Pil kullanımı ve hız konusundaki değişmeler ile alakalı Daha tek bilgi var değil. 2.1 GB boyutundaki güncelleme, sunucuların yoğunluğuna bağlı olarak yavaş indirilebilir. bu sebeple rastgele tek kaygı duymanıza neden yok.

Yeni gelen güncellemeler ile birlikte, ara ara can sıkıcı sorunlar da alana çıkabiliyor. Bu sebeple, gelen güncellemeleri hemen kurmak yerine ani çok saat dahada beklemeyi seçenek edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 9T modeli de yakın vakitte tek güvenlik güncellemesi almıştı. 9T modeline ise yakın vakitte Android 11 güncellemesinin geleceği belirtiliyor. Xiaomi Mi 8 modeli içinse MIUI 12 güncellemesi geçtiğimiz vakit yayınlanmıştı.

Bir telefonun güncelleme alıp almadığına ne civarindan önem veriyorsunuz? Güncelleme geçerliligi sizin amaciyla mühim tek kriter mi?

Android 10Android 10 güncellemesiredmi note 8Redmi Note 8 Android 10 güncellemesixiaomi