Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Redmi 10X performansı ile şaşırttı! İşte özellikleri

Xiaomi’nin asagi markası var olan ve nihayet senelerde adından sıkça laf ettirmeye başlayan Redmi erken saatlerinde mühim tek duyuru yaptı. nihayet vakitlerde sızıntılar ile gündemden düşmeyen telefonun Redmi 10X olduğunu ve 26 Mayıs’ta tanıtılacağını açıkladı.

Redmi 10X performansı AnTuTu’da!

Aradan geçen ani çok saatin derhal peşinden Xiaomi’nin tek üst düzey yetkilisi cihazın MediaTek Dimensity 820 işlemciden güç alacağını açıkladı. MediaTek’ın geçtiğimiz saatlerde duyurusunu gerçekleştirdiği bu ortada düzey işlemcinin anne hedefi, 5G desteğine sahip dahada ahenk gösteren fiyatlı telefonların piyasaya sürülebilmesini sağlamak.

Redmi 10X performansı AnTuTu'da!

7 nm fabrikasyon zamani ile üretilen ve entegre 5G modeme sahip var olan işlemci, 2.6 GHz hızında çalışan dört Cortex A76 ve iki GHz hızında çalışan dört Cortex A55 çekirdeğine sahip. Grafik tarafında İhtiyaç duyulan var olan gücü Mali-G57 MC5 sağlıyor.

AnTuTu performans testinden 415672 puan alındı. 400 binin üzerindeki tek skorun 2019 yılının amiral gemilerine eşit geldiğini söylememiz yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda bulunduğu segmente göre performansı ile etkileyen tek aygıt olacak.

Cihazın 6.57 ‘ büyüklüğündeki OLED ekranı Full HD+ çözünürlük sunacak. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile gelen telefon, 4420 mAh kapasiteli bataryadan güç alacak. Ekrandan parmak izi okuyucunun kullanıldığı telefon, 16 piksel çözünürlüğünde ön kamera ile karşımıza çıkacak.

Redmi 10X performansı ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

redmiRedmi 10Xredmi 10x performansı