Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Realme Türkiye’den yerli üretim müjdesi!-haberini oku

Akıllı telefon üreticilerinin, türk mali imalat hamleleri ayni ritimde devam ediyor. Kısa süre evvel Xiaomi, Oppo, vivo ve Samsung benzeri şirketler, Bir takım modellerin üretimini Türkiye’de yapacaklarını açıklamıştı. nihayet olarak bu şirketlere ülkemizde oldukça sevilen tek marka dahada eklendi.

İlk olarak 2018 seneninde tüketicileri dahada ahenk gösteren fiyatlı akıllı telefonlarla buluşturmak amaciyla kurulan Realme, yaptığı tek duyuru ile Türkiye’de üretime başlayacağını açıkladı.

Realme türk mali imalat müjdesini yasamsal medyadan verdi

Kısa süre evvel yasamsal medya hesaplarından tek paylaşım yapan şirket, “Yeni tek C geliyor Hem de türk mali tek C geliyor!” yazan tek görsel paylaştı. Altına durum alın yazan akıllı telefon üreticisi, böylelikle türk mali üretimin müjdesini verdi.

Paylaşımında açıkça C serisine vurgu yapan Realme, türk mali imalat hamlesine bu seriyle başlayacak. Şirketler, ahenk gösteren fiyatlı telefonların imalatı dahada basit olduğu amaciyla özellikle bu yeni sezon modelleri seçiyor.

Dolar kurundaki ve vergi oranlarındaki artıştan kaynaklanan pahalılığı en azından tek nebze azaltması beklenen türk mali üretimin, özellikle ahenk gösteren fiyatlı ürünleri seçenek eden kullanıcıları tek miktar da olsa rahatlatacak.

Realme, türk mali imalat yapacakları tesisin yerini ve detaylarını açıklamadı. ama şirket, asgari ani çok bin kişiye iş ve istihdam sağlayacak.

akıllı telefonRealme