Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

PUBG Mobile rekora koşuyor: İşte yeni rakamlar

PUBG Mobile yakın zaman önce Gizemli Orman Modu ile ilgili gündemde yer almıştı. Bu işin tatlıya bağlanmasının ardından PUBG Mobile için müjdeli bir haber geldi. Dünyanın en popüler mobil oyunu olan PUBG Mobile yeni bir rekor ile karşımıza çıkıyor.

PUBG Mobile yeni bir rekor kırıyor

PUBG Mobile şu an için dünyanın en çok indirilen, en çok oynanan ve en çok konuşulan mobil oyunu olarak tarihe adını yazdırıyor. Pek çok kişi oyunu hileler noktasında eleştirse de oynamaktan kendisini alamıyor ki, Hindistan’da 175 milyon yükleme ile en yüksek indirme sayısını gördü.

İş rakamlara geldiği zaman ise PUBG Mobile iplerin birçoğunu kolayca göğüslüyor. Bunlar arasında ise 734 milyon indirme ile dünya çapında en popüler oyun unvanını kazanması yer alıyor.

Elbette bu bilinir bir durum, peki, gelirler ne durumda? Bu popüler Battle Royale oyunu ücretsiz olmasına ücretsiz ancak oyun içinde birçok harcama yapılıyor. İşte bu harcamaların ve diğer gelirlerin PUBG Mobile’a getirisi: 3 milyar dolara ulaşmış durumda.

PUBG-Mobile-yeni-bir-rekor-pubg-mobile-gelirleri-00

Muazzam rakamlara ulaşan mobil oyunun, yeni verileri ise Sensor Tower’dan geldi. Rakamlara göre PUBG Mobile onun rakibi olarak gösterilen, Garena Free Fire‘dan yaklaşık dört kat daha fazla gelir kazanmış durumda.

Sadece indirilme sayısını bile kısa sürede milyonlarca artıran oyunun ardından, Gerana 300 milyon dolar ile geliyor. Knives Out 260 milyon dolar ile bu listede yer alırken, daha geçen yıl hayatımıza katılan Call of Duty: Mobile ise 220 milyon dolar gelir ile karşımıza çıkıyor.

PUBG Mobile en çok yüzde 24 ile Hindistan’da kendisine oyunsever bulurken, ikinci sırada yüzde 16,7 ile Çin’deki kullanıcılara hitap ediyor. ABD’de ise yüzde 6,4 ile karşımıza çıkıyor.

Dünya çapında yakaladığı bu milyarlık gelirin en büyük kısmı ise Çin ve ABD merkezli oyunculardan geliyor.

Mobil oyun her geçen gün yeni güncellemeler ve modlar ile oyunseverlerin karşısına çıkıyor ve bu noktada gelirlerini artırıyor. Oyunun mevcut sezonunun ise 12 Temmuz 2020 tarihinde son bulacağı bekleniyor.

battle royale oyunuCall of Duty MobileDünyanın en popüler mobil oyunuGarena Free Firepubg mobilePUBG Mobile gelirleripubg mobile ne kadar kullanıcı saysına sahip

Kaynak :shiftdelete