Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

PUBG Mobile için ‘2.0’ yakında geliyor

Dünyanın en popüler oyunu ünvanını mobil tarafta tek müddettir kaybetmiş vaziyette var olan PUBG Mobile, Tencent hasebiyle Suskun günler geçiriyor. Tencent tarafına yapılan baskılar ve kısıtlamalardan oldukça etkilenen PUBG Mobile, işin dahil kismina hileler de girince Bir hayli oyuncusunu kaybetti. Bunların yanında Twitter üzerinden yapılan tertemiz tek paylaşıma göre PUBG hemide masaüstü versiyonunda ayni vakitte da PUBG Mobile tarafında 2.0 sürümü geliyor.

PUBG ve PUBG Mobile 2.0 ani çok ay içinde geliyor

Eylül ayında PUBG Mobile’ın en nihayet güncellemesi, yenilenen Erangel 2.0 haritasıyla birlikte oyuna hatri sayilir büyüklükte tek revizyon getirmişti. Oyuncularını bu noktada üzmeyen PUBG Mobile, yenilikleri bu sürümle birlikte oyunseverlerin beğenisine sunmuştu.

PUBG Mobile, 1.0 sürümüyle görsel değişiklikler, sistem iyileştirmeleri ve yenilenmiş tek harita ile oyuna hatri sayilir büyüklükte tek revizyon geçirmişti. Şimdi ise PlayerIGN Twitter hesabı üzerinden PUBG’nin her iki çesidi amaciyla de 2.0 sürümünün geliştirildiğini duyuruyor.

Yapılan paylaşımda, geliştiricilerin PUBG 2.0 ve PUBG Mobile 2.0 üzerinde çalıştıklarının doğrulandığı söyleniyor. Küresel duyurunun yolda olduğunu aktaran PlayerIGN, mevzu ile alakalı video çekmeyi düşündüğünü belirtiyor.

Peki tertemiz sürüm ile oyunseverlere neler sunulacak?

Öncelikle PUBG Mobile 2.0 sürümünün kod İsiminin Project XTRM olduğu bildiriliyor. PUBG mobile Lite geliştiricisi, Seoul Head Quarter imzasının olduğu söylenen sürümde; PC’ler, oyun konsolları ve mobil cihazlarda çapraz platform özelliği desteğiyle piyasaya sürüleceği aktarılıyor.

Çapraz platform uyumluluğunun yanında Bir hayli tek ayrinti bilinmeyen sürüm amaciyla oyuncuların bu sene mayıs ayını beklemesi gerekiyor. PUBG 2.0, PUBG serisinde dört gözle beklenen tek şey değil ayrıca, Dead Space’in yaratıcısı Glen Schofield’ın bağlı olduğu stüdyosu Striking Distance’ın PUBG evreninde geçecek var olan The Callisto Protocol isimli oyun üzerinde çalıştığı duyurulmuş ve heyecan yaratmıştı. İşte oyunun fragmanı:

pubgPUBG 2.0PUBG Mobile 2.0