Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Nvidia, stok sorunları ile ilgili açıklama yaptı

Popüler ekran kartı üreticisi Nvidia, nihayet vakitte ürettiği tertemiz kuşak teknolojiler ile ekran kartı satışlarını ağırbaşlı ölçüde artırdı. tertemiz kuşak grafik kartları ile kullanıcıların tek numaralı tercihi vaziyete gelen Nvidia, yükselen talepleri karşılayamadı ve kullanıcılar stok sorunu yaşadı. Yaşanılan stok problemleri ile alakalı Nvidia‘dan İzah geldi.

Stok mevzunun tertemiz kuşak RTX 30 serisinde de yaşanması bekleniyor

19. senelik J.P. Morgan Tech/Auto Forum Konferansı‘nda konuşan Nvidia Finans Müdürü Colette Kress, yaşanılan stok problemleri ile alakalı İzah yaptı. Kress, stok seviyelerini alıcı talepleri doğrultusunda tutmanın mümkün olmadığını ifade etti. Ayrı olarak Kress, şu anda çok fazla stok bulunmadığını ve bu Vaziyetin sene evvel çeyreğinde bunun benzeri kalmasını beklediğini belirtti. Bu durum da asgari Nisan ayına civarindan stok probleminin yaşanacağına işaret ediyor.

Stok problemleri ile alakalı açıklamalarını detaylandıran Kress,Arz ile alakalı konuşmak amaciyla evvel talebi tartışmalıyız. çoklukla fevkalade tek tatil sezonu geçirdik. genel Amper mimarimiz ve ışın izleme Sahiden hakikat tek başarıdır. Bu istek uzunca süre kuvvetli kaldı. bu yüzden istek şu anda kısıtlı kalıyor. genel kanal envanterlerinin, Başka bir deyişle AIC ortaklarımızın yanı sıra e-ticaret ve perakende kanallarımızdaki envanterlerin 1. çeyrek süresince büyük olasılık zayıf kalacağını düşünüyoruz. genel kapasitemiz, gördüğümüz genel kuvvetli öğrenci yetişemedi” dedi.

Ek olarak Kress, Nvidia’nın her vakit genel tedarik vaziyetimizi iyileştirmek amaciyla çalıştığını da garanti etti.

Son olarak, stok mevzunun yakında çıkacak var olan RTX 3060‘ı da etkilemesi bekleniyor.

ekran kartınvidiartx