Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

NVIDIA RTX 3090 modelinin fiyatları listelendi!

RTX 2000 serisinden ardindan suskunluğa gömülen NVIDIA, yakın vakit içinde tertemiz RTX 3000 serisi ekran kartlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Günden güne bu ekran kartları ile alakalı söylemler alana atılmaya ayni ritimde devam ediyor. Şimdi de, NVIDIA RTX 3090 modellerinin hususi kartları Taobao adli tek web sitesine listelendi.

NVIDIA RTX 3090 ücreti ne civarindan olacak?

nvidia rtx 3090

NVIDIA’nın bugüne civarindan piyasaya sunduğu en kuvvetli ve en hususi özelliklere sahip olması beklenen RTX 3090’ların, referans modellerinin 1399 dolar olması bekleniyor. Bugüne civarindan alana atılan söylemler ve sızıntılar hep bu şekilde oldu. ama kartın hususi soğutmalı yeni sezon modelleri 1399 dolardan çok dahada çok fiyatlara satılabilir. Bugüne civarindan özel soğutmaya ve PCB‘ye sahip var olan ekran kartlarının, referans modellere göre çok dahada çok fiyatlara satıldığını gördük. büyük olasılık RTX 3000 ailesinde de aynı durum yaşanacak.

Çin’de alana çıkan listelede dört değişik RTX 3090 modeli görüyoruz. Kartların isimlerinde farklık olsa da, görüntüleri referans model olarak görünüyor. Muhtemelen, referans modellerin hız aşırılmış yeni sezon modelleri olabilirler ve bu yüzden görsellerde tasarım olarak referans modellerin Resmi var.

Fakat Çin’de listelenen bu ücretleri düşündüğümüz zaman, Asus ROG 3090 modelinin 18.999 Çin Yuan‘ı olduğunu varsayarsak, bu rakam 20.288 Türk Lirası’na eşit oluyor. Başka bir deyişle tertemiz ekran kartı serisinin Sahiden pahalı olacağını kolayca söyleyebiliriz.

RTX 3090 modellerinin ücretleri ve performansı ile alakalı siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi açıklar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

3090amkdonanımekran kartıgtxhabernvidiaoyunradeonrtx