Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

NVIDIA kullanıcılarını sevindirecek yeni güncelleme!

Ampere ekran kartları amaciyla hazırlıklarını sürdüren NVIDIA, piyasadaki ekran kartları amaciyla de tertemiz tek güncelleme yayımladı. 7 nm litografiye sahip var olan Ampere ekran kartlarının temelini, TSMC imalatı çipler oluşturuyor. Turing mimarisine mukayese et vasati yüzde 30 dahada çok performans vermesi beklenen kartlar, Eylül ayında tanıtılacak. tertemiz gelen güncelleme ise, NVIDIA ekran kartları amaciyla geliştirilmiş DirectX 12 Ultimate desteğini içeriyor.

Geliştirilmiş DirectX 12 Ultimate desteğinin yanı sıra, donanım hızlandırma teknolojisi de Windows 10 amaciyla eklenmiş durumda.

NVIDIA ekran kartları amaciyla geliştirilmiş DirectX 12 Ultimate desteği yayımlandı

NVIDIA, 7 nm litografiye sahip Ampere ekran kartları amaciyla hazırlıklarını sürdürüyor. Referans tasarımın çalışmaları bitime yaklaşırken, tek sonraki etapta bu tasarımın testlerine başlanacak. Ağustos ayında BIOS güncellemesini alacak kartlar, Eylül ayında Benchmark testleri ile birlikte tanıtılacak.

NVIDIA’nın bu erken yayımladığı güncelleme ise, DirectX 12 Ultimate desteğini içeriyor. Bunun yanı sıra güncelleme ile birlikte, Windows ayarlarından donanım hızlandırma seçeneğini etkin edebileceksiniz. NVIDIA’nın yayımladığı bu güncelleme, Mayıs 2020 sürümünü kullanan Windows 10 kullanıcıları amaciyla geçerli.

NVIDIA RTX ekran kartları, DirectX 12 Ultimate ile birlikte daha iyi performans sunacak. tertemiz güncelleme, GTX 1600 serisini de ilgilendiriyor olsa da, gözle görülür değişimler RTX ekran kartlarında olacak. NVIDIA’nın şuanda en çok önem verdiği teknoloji, ışın izleme ( Ray Tracing ) teknolojisi.

NVIDIA tarafından yayımlanan 451.48 sürücüsü, ekran kartları amaciyla tertemiz tek donanım hızlandırma özelliğini de içeriyor. NVIDIA’nın dediğine göre bu özellik, ekran kartının doğrudan kendisinin hafızanını yönetmesine destur vererek performansı artırıyor ve gecikmeyi azaltıyor. Özelliği etkin ettikten ardindan bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor.

Ancak tertemiz güncelleme ile, oyunları aynı anda kaydetme ve yayınlama özelliği dönem dışı bırakılmış. NVIDIA, bu özelliğin istikbal sürümde yeniden kullanılabilir vaziyete geleceğini belirtmiş.

Yeni güncellemeyi, NVIDIA GeForce Experience uygulaması aracılığıyla veyahut direk resmi siteden indirip kurabilirsiniz.

DirectX 12 UltimatemicrosoftNVIDIA DirectX 12 UltimateNVIDIA DirectX 12 Ultimate desteğiNVIDIA donanım hızlandırma teknolojisiWindows DirectX 12 Ultimate