Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Nokia küllerinden doğmak istiyor: Yeni üretim yeri!

Nokia Daha önceki şaşalı günlerine dönmek amaciyla tertemiz değişik alternatifler tecrübeye ayni ritimde devam ediyor. Yıllar içinde değişik iş birliği ve ortaklıklar kuran Nokia şimdi de soluğu tertemiz imalat yerinde alıyor. Nokia akıllı telefonlarını pazara art döndürmek yerine başlangıçta FIH ile ortaklık kurdu. tek vakit ardindan taktiğini değiştirme yoluna giden Nokia, hatri sayilir büyüklükte pazarlarda mahalli üreticilerle çalışmak istiyor. Bu kapsamda Nokia’nın tertemiz üreticisi belli oldu.

Nokia’nın tertemiz üreticisi Hindistan merkezli Lava oluyor

Büyük pazarlardan birisi var olan Hindistan, Nokia amaciyla Sahiden de önemli. Hem de Nokia’nın tek departmanının telefonlarını orada ürettiği amaciyla Hindistan’ın tarihsel ehemmiyeti de bulunuyor. geçen sene Nokia, Hindistan pazarında satılan telefonlarında Made In India, Başka bir deyişle Hindistan Malı yazısını taşıyacağını da duyurmuştu.

Bu gelişmelerin derhal peşinden ise Zati Nokia 5.3 modeli Hindistan’da üretiliyor ama şimdi Hindistanlı tek telefon üreticisi var olan Lava ile anlaşmaya gidiliyor. Nokia’nın tertemiz telefonlarının imalat yeri Hindistan, mahalli üreticisi ise Lava oluyor.

Nokia'nın tertemiz üreticisi

Nokia’ya göre bu karar 4G telefonların ücretleri üzerinde olumlu tesire sahip olacak. Nokia, Lava’nın telefonlarını üreteciği tek marka olmayacak. Görünüşe göre, Hintli telefon üreticisi Nokia ile eş tek anlaşma uygulamak amaciyla Motorola ile de görüşüyor. anımsatmak gerekirse Lava, şu anda 30 milyon akıllı telefon ve 40 milyon özellikli telefon üretebilen hızla büyülen tek imalat ağına sahip.

nokiaNokia imalat yeriNokia lavaNokia’nın tertemiz üreticisi